ROK ISTIČE U PODNE: Poslaničke grupe danas dostavljaju predloge o izbornim uslovima
POSLANIČKE grupe u Skupštini Srbije trebalo bi da danas do 12 časova, na molbu predsednice Narodne skupštine Ane Brnabić, dostave predloge o načinu daljeg rada na primeni preporuka ODIHR-a sa navođenjem jasnih prioriteta.

Foto: TANJUG/ JADRANKA ILIĆ
Takođe, oni mogu da predlože do dva lica koja će biti imenovana u komisiju koja će biti obrazovana u Narodnoj skupštini radi vršenja uvida, revizije i kontrole Jedinstvenog biračkog spiska.
Generalni sekretar Narodne skupštine Srđan Smiljanić uputio je nakon jučerašnjeg sastanka u vezi sa radom na ispunjenju preporuka za unapređenje izbornog procesa, dopis poslaničkim grupama u kojem ih obaveštava da je predsednica skupštine Ana Brnabić uputila molbu da dostave predloge o načinu daljeg rada na primeni preporuka ODIHR.
U dopisu sekretara skupštine se napominje da će resorna ministarstva sve komentare relevantnih organizacija civilnog društva koji su dostavljeni svim učesnicima sastanka, u narednih pet dana uvrstiti u pripremljene radne verzije izmena zakona, kako bi, nakon još jednog kruga konsultacija koje će se obaviti tokom naredne sedmice, ti konačni zakonski tekstovi ušli u skupštinsku proceduru i bili predmet javnog slušanja u Narodnoj skupštini.
Poslaničke grupe su obaveštene i o tome da je predsednica Narodne skupštine istakla da ostaje pri predlogu koji je iznela na prvom sastanku Kolegijuma Narodne skupštine u Četrnaestom sazivu 3. aprila 2024. godine, u skladu s čim su zamoljeni da, ako prihvataju razgovor o pomeranju održavanja izbora za odbornike skupština opština i gradova koji predstoje u julu ili avgustu ove godine, dostave svoj predlog o datumu kada bi ti izbori trebalo da budu održani u skladu sa zakonima Republike Srbije.
Brnabićeva je nakon sastanka izjavila je da je na sastanku sa šefovima poslaničkih grupa predstavila konkretne teme, ali da ih je opozicija odbacila i da nije želela da razgovara o njima.
Predstavnici koalicije "Srbija protiv nasilja" napustili su sastanak u parlamentu i nisu izneli planove za dalje učešće u razgovorima.
BONUS VIDEO: GUZ KOALICIJA - Pogledajte kako se narod sprda sa đilasovcima nakon krađe toalet-papira!

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)