MINISTARKA PRAVDE MAJA POPOVIĆ: Krah međunarodnog prava
ČINjENICA da je Parlamentarna skupština Saveta Evrope usvojila izveštaj izvestioca za tzv. Kosovo u Savetu Evrope Dore Bakojani, u kojem se preporučuje da se tzv. Kosovu odobri da postane član Saveta Evrope, krah je međunarodnog prava. Ovakav stav Parlamentarne skupštine Saveta Evrope obesmišljava sve principe i standarde na kojima je zasnovan rad Saveta Evrope i brutalno krši međunarodno pravo, izjavila je ministarka pravde Maja Popović.

Foto: Novosti
- Zaštita ljudskih prava i ostvarivanje vladavine prava potpuno su obesmišljeni pred naletom političkih odluka.
- Tokom briselskog dijaloga samo je Srbija ispunjavala svoje obaveze, dok tzv. Kosovo nijednu svoju obavezu nije ispunilo, posebno onu koja se odnosi na formiranje Zajednice srpskih opština. Kurtijev režim je ovakvom odlukom Parlamentarne skupštine Saveta Evrope nagrađen za konstantno etničko čišćenje koje se prema Srbima sprovodi na teritoriji Kosova i Metohije.
- Republika Srbija će se i dalje boriti za istinu i pravdu i za poštovanje međunarodnog prava jer Kosovo i Metohija su sastavni deo Republike Srbije a to je jedina istina koju nam nikad niko nijednom odlukom ne može osporiti - zaključila je ministarka Popović.
Preporučujemo

ORLIĆ ODGOVORIO ALEKSIĆU: Isti su, gaze principe i istinu, još podlački reže...
17. 04. 2024. u 10:29

JOŠ JEDAN EKSER U SANDUK MEĐUNARODNOG PRAVA: Vučević o glasanju u Strazburu
17. 04. 2024. u 09:21

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

Da li je ona najzgodnija voditeljka na RTS-u? Objavila fotke u bikiniju sa plaže
VODITELjKA Dragana Kosjerina privlači pažnju svojim atraktivnim izgledom gde god se pojavi.
22. 08. 2025. u 13:24
Komentari (0)