KURTI SPROVODI KONTINUIRANO NASILJE NAD SRBIMA: Surova realnost naših sunarodnika na Kosmetu
KONSTANTNO institucionalno nasilje i etnički motivisani napadi na Srbe na Kosovu i Metohiji nisu propaganda već nažalost surova realnost koju živi naš narod pod režimom Aljbina Kurtija, čija je opsesija progon Srba sa Kosova i Metohije došla do te mere da je zanemario potrebe samih Albanaca koji su glasali za njega.
Foto: Profimedia
Ovo je danas saopštila Srpska lista iz koje ističu da svoj mandat Kurti obeležava podatkom da se nad Srbima dogodilo više od 500 etnički motivisanih napada, od toga dobar deo direktno od strane pripadnika kosovskih institucija, policijskih i svih ostalih, te da je za vreme njegove strahovlade na rukama pripadnika kosovske policije i kosovskih bezbednosnih snaga krv Srba i srpskih dečaka i mladića, poput Stefana i Miloša Stojanovića iz Gotovuše, koji su upucani na Badnji dan.
- To su, nažalost, činjenice koje Kurti želi da svojim lažima i propagandom zamaskira, a sebe i svoj režim predstavi na drugačiji, lepši način, a to čini iz dva vrlo jasna razloga, kako bi opravdao otimanje srpske privatne zemlje i militarizaciju severa, ali i sve nasilje koje se kontinuirano sprovodi nad srpskim narodom - ističu iz Srpske liste i dodaju da je Aljbin Kurti uspostavio svojevrsni kriminalni krug za progon i ugnjetavanje Srba.
To se, kako ističu iz ove liste, najbolje vidi na primeru Srećka Sofronijevića.
Kurtijeve falange su prvo pucali u njega bez ikakvog osnova i razloga i naneli mu teške telesne povrede, nakon toga niko nije sproveo istragu i utvrdio odgovornost onih koji su pucali u građanina i civila, a kad su shvatili da ni to nije bilo dovoljno da Srećko napusti Kosovo i Metohiju, onda su ga pred porodicom uhapsili i do danas ga drže u pritvoru.
- Tu su i primeri časnih Srba koji nisu hteli da prodaju očevinu i dedovinu, pa su nakon dve decenije proglašeni ratnim zločincima i bez ikakvih dokaza se drže u kazamatima širom Kosova i Metohije. Primera poput ovih je na desetine i stotine, i oni su realan i surov život koji žive Srbi zbog Kurtijevog režima, a ne propaganda bilo koga. Sa druge strane Kurti može da zatraži statistiku od svog potrčka Svečlje, pa da vidi da je region Severa dok su u policiji bili Srbi imao najmanje počinjenih krivičnih dela, a najviše rasvetljenih od svih regiona na Kosovu i Metohiji – zaključuje se u današnjem saopštenju Srpske liste.
Preporučujemo
Brnabić: Đorđević mi je rekla da njima nije u interesu da mi usvajamo evropske zakone
19. 04. 2026. u 23:22
Vučić razgovarao sa Radevim: Čestitao sam mu izborni uspeh i pobedu u Bugarskoj
19. 04. 2026. u 20:13
Umrla hrvatska političarka (39): Poznata po sramnim izjavama o Srbima
BIVŠA gradska odbornica Rijeke Ivona Milinović iznenada je preminula sinoć u Rijeci u 39. godini. Vest o njenoj smrti objavljena je na Fejsbuk grupi Riječka enciklopedija, a potvrdio ju je portal Hrvatski glasnik sa kojim je Milinović sarađivala, kao i Novi list.
17. 04. 2026. u 13:13
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (1)