VUČIĆ SIJU NA POČETKU SASTANKA: Mojoj ličnoj sreći nema kraja, hvala što poštujete integritet i pomažete nam u međunarodnoj areni
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Kine Si Đinping počeli su danas tet-a-tet razgovore u Palati Srbija.
FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ bg
Predsednik Vučić obratio se pred početak sastanka kineskom predsedniku.
- Mojoj ličnoj sreći nema kraja, mi imamo odlične odnose u svim sferama. Kada nas pitaju bilo šta o Kini, naši odgovori su vrlo prosti, u skladu sa principima kineske politike i međunarodnog prava. Hvala vam što poštujete naš teritorijalni integritet, što nam pomažete u međunarodnoj areni po brojnim pitanjima, ali i što ste kao zemlja i narod, uz vaš nalog i podršku, od 2016. značajno doprineli ekonomskom napretku Srbije. Tri kineske kompanije su najveći izvoznici iz Srbije, Železara, Zi Đin rudnik bakra, Zi Đin rudnik zlata. Imao bih mnogo toga da kažem. Ugovor o slobodnoj trgovini otvorio je širom vrata, želimo da vidimo još kineskih kompanija, kineske turiste. Kupujemo devet kineskih vozova za Ekspo. Ja sam spremao, predsedniče, mogao bih satima da pričam o našoj saradnji - rekao je Vučić, poželevši još jednom dobrodošlicu Siju.
FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ bg
Si je izjavio danas u obraćanju u Palati Srbija da je počastvovan i impresioniran veličanstvenim dočekom u Beogradu, gostoprimstvom i prijateljstvom srpskog naroda, koji potvrđuju da su odnosi dve zemlje na visokom nivou i da između dva naroda postoji čelično prijateljstvo.
- Veoma sam srećan što sam ovde, u vašoj prelepoj i prijateljskoj zemlji. Vi ste me pozdravili na aerodromu, predsedniče Vučiću, i ostali politički lideri su bili takođe tamo i sada sam bio počastvovan tako veličanstvenom ceremonijom, impresioniran i duboko dirnut - rekao je Si.
FOTO TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ bg
On je naveo da su na taj način svedoci tome da srpski narod posmatra kineski narod kao svoje čelične i najbolje prijatelje.
- Ovo je zaista obostrano i iskreno prijateljstvo i postoji snažan osećaj prijateljstva između dve zemlje i to pozdravljam - rekao je Si.
Preporučujemo
ISAILOVIĆ BLOKADERSKIM MEDIJIMA: Gledajte TelKast, tu se kriju odgovori na vaše dileme
09. 07. 2026. u 20:29
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (2)