TERMIN GENOCID JE STVOREN NA OSNOVU ZLOČINA NDH: Vučić - Suočavamo se sa pokušajima negiranja genocida nad našim narodom
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić, govorio je na temu "Revizija istorijskih činjenica i otpor slobodarskih naroda" u Ruskom domu.
Foto Novosti
- Srbija i celokupan srpski narod iznova se suočavaju sa bezbrojnim pokušajima negiranja genocida u 2. svetskom ratu. Ti pokušaji su neskriveni, potpuno antičinjenični i anticivilizacijski. U tome prednjači čitav niz hrvatskih istoričara i pseudoistoričara, ali i ne samo oni. Uporno se istrajava na tvrdnji kako "zločini počinjeni nad Srbima na celokupnoj terotiriji NDH ne sadrže biće krivičnog dela genocida". Ovo je u toj meri u suprotnosti sa istorijskim činjenicama da ukazuje na spremnost određenih krugova da iznova izazovu istovetna ili slična stradanja - rekao je predsednik.
- Dovoljno je ukazati na to da je tvorac termina genocid pravnik jevrejskog porekla Rafael Lemkin pre tačno 80 godina definisao pojam genocida upravo na primeru holokausta i genocidu počinjenog nad Srbima u NDH, koji su u vreme objavljivanja njegove knjige i dalje bili u toku - dodao je Vučić.
RUSI DONELI ODLUKU: Naftna kompanija prodaje svoju imovinu u inostranstvu zbog sankcija SAD-a
RUSKA naftna kompanija Lukoil saopštila je danas da, zbog uvođenja restriktivnih mera nekih država protiv te firme i njenih podružnica, namerava da proda svoju imovinu u inostranstvu.
27. 10. 2025. u 21:49
KAKO SE URUŠIO UKRAJINSKI FRONT? Stiglo upozorenje: Rusi će na proleće krenuti u novu ofanzivu
POSLE dva i po meseca žestokih borbi, crvena oznaka na vojnoj karti u Donjeckoj oblasti, poznata kao „zečije uši“, konačno je nestala.
27. 10. 2025. u 21:17
"CECIN SINE, ĆUTI I UDARAJ, ZA BOLjE I NISI!" Voditeljka odbrusila Veljku - "Ozbiljan kompleks!"
NAKON što je bokser Veljko Ražnatović pokušao da ismeje performans voditeljke Jovane Jeremić, koji je upriličila tokom proslave njenog rođendana, ona mu je brzo javno uzvratila, u svom stilu.
26. 10. 2025. u 10:48
Komentari (0)