KAKAV JE SMISAO REZOLUCIJE O SREBRENICI: Vučić - Kažu nije nametanje kolektivne krivice, nego šta je
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić zapitao se danas, na Samitu lidera Zapadnog Balkana i EU koji se u Kotoru održava pod sloganom "Jedan region, zajednička vizija", kakav bi smisao rezolucije o Srebrenici trebalo da bude, ako nije nametanje kolektivne krivice.
FOTO: Novosti
Upitan da prokomentariše stav Crne Gore povodom rezolucije o Srebrenici, predsednik Srbije je rekao:
- Kakav je smisao te rezolucije ako nije nametanje kolektivne krivice. Neka svako donosi svoje odluke, mi ćemo se nositi u skladu sa tim.
On je ukazao da svako treba da donese svoju odluku, a da će se Srbija prema tome postaviti.
- Nemam nikakvu poruku, to je njihova stvar. Oni donose odluku kako će da se postave po tim pitanjima. Mi znamo kakva je naša poruka. Imaju oni neke druge ovde koji će da govore kako i šta očekuju. Mi to ne radimo. Ja imam jedno pitanje, na koje niko nema odgovor, a to je - kakav je smisao toga dana, kakav je smisao te rezolucije. Kažu nije nametanje kolektivne krivice, nego šta je, pošto je individualna krivica već određena presudama. Ne pominje se nijedno ime u samoj rezoluciji. Svako neka donosi svoju odluku, a mi ćemo se ponašati u skladu sa tim u budućnosti, rekao je Vučić.
BONUS VIDEO: PUTIN U PEKINGU: Pogledajte ceremoniju dobrodošlice ruskom lideru
Preporučujemo
POPOVIĆ: Najoštrije osuđujem pretnje smrću upućene predsedniku Vučiću
16. 05. 2024. u 08:59
UHAPŠEN MUŠKARAC ZBOG UGROŽAVANjA SIGURNOSTI PREDSEDNIKA VUČIĆA: Određeno mu je policijsko zadržavanje od 48 sati
16. 05. 2024. u 07:19 >> 07:20
VUČIĆ U KOTORU: Nećemo ući u EU pre nego što Ukrajina uđe (VIDEO)
16. 05. 2024. u 09:09 >> 10:42
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)