VLADA ODLUČILA: Arno Gujon na čelu Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju
VLADA Republike Srbije na današnjoj sednici imenovala je političara i dobrotvora francuskog porekla Arnoa Gujona na mesto direktora Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju.

Foto Tanjug
Zadatak kancelarije je da se domaćoj i stranoj javnosti promovišu državni interesi kroz prezentovanje nacionalnih vrednosti i ciljeva naše zemlje. Kancelarija će imati za cilj da doprinese boljem protoku informacija, i obavljaće stručne poslove za potrebe Vlade Republike Srbije.
- Velika je čast biti u službi slobodarske i slobodne Srbije! Zahvaljujem se predsedniku Aleksandru Vučiću i premijeru Milošu Vučeviću na poverenju i velikoj podršci. Daću sve od sebe da stvorimo lepšu i istinitiju sliku o Srbiji i Srbima. Počinjemo sa radom odmah. Očekuje nas mnogo posla i izazova u kontekstu turbulentnog vremena kroz koje prolazimo i sve većih pritisaka na Srbiju - rekao je Arno Gujon.
Gujon je rođen 1985. godine u Grenoblu. Sa nepune 22 godine postao je master-inženjer ekologije na uglednom Politehničkom fakultetu Univerziteta u Grenoblu.
Osnivač je francuske humanitarne organizacije "Solidarnost za Kosovo" koja od 2004. godine pomaže Srbima na Kosovu i Metohiji. Autor je više knjiga o Srbiji i Kosovu i Metohiji na stranim jezicima i snimio je dokumentarni film „Kosovo, hrišćanstvo u opasnosti” o životu Srba na Kosovu i Metohiji koji je emitovan na francuskoj televiziji.
Živi u Srbiji od 2012. godine i na osnovu zasluga u svom humanitarnom radu, dobio je državljanstvo Srbije 2015. godine. Dobitnik je brojnih visokih priznanja u Srbiji i Republici Srpskoj, između ostalih Ordena Svetog Save prvog reda, Ordena Njegoša prvog reda, Zlatne medalje predsednika Srbije za zasluge.
Od novembra 2020. do maja 2024. godine obavljao je funkciju v. d. direktora Uprave za saradnju s dijasporom i Srbima u regionu, Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije.
Pored maternjeg francuskog, govori srpski, engleski i ruski jezik. Oženjen je Ivanom, Srpkinjom rođenom u Francuskoj, sa kojom ima dve ćerke, Milenu i Irenu i sina Viktora.
BONUS VIDEO: MI NISMO GENOCIDAN NAROD: Pamtimo - Ponosna Srbija i Srpska

CEO ŠID TUGUJE ZA LEPOM MILANOM: Devojka (26) tragično preminula, danima se opraštaju od nje na društvenim mrežama
DEVOJKA Milana Mišić (26) iz Šida tragično je preminula 15. jula, a na večni počinak ispraćena je dva dana kasnije u pratnji neutešne porodice, prijatelja, rođaka i mnogobrojnih sugrađani koji se danima od nje opraštaju na društvenim mrežama.
27. 07. 2025. u 08:48

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

KRISTIJAN NA MUKAMA: "Deca su nam u bolnici, po ceo dan primaju infuzije, ne odvajamo se od njih"
KRISTIJAN Golubović oglasio se iz Kliničko-bolničkog centra Zemun, gde se trenutno nalazi zajedno sa suprugom Kristinom Spalević. Njihova deca trenutno su hospitalizovani, a porodica prolazi kroz težak period.
28. 07. 2025. u 22:12
Komentari (0)