BRUKA: Osoba upisana na spisak stradalih u Srebrenici, a živi nedaleko od Memorijalnog centra (VIDEO)
PREMIJER Republika Srpske Radovan Višković je, negirajući tvrdnje da je u Srebrenici stradalo 8.000 ljudi, rekao da postoje dokazi o ljudima koji su živi, a nalaze se na spisku stradalih.
Foto Srna
Negirajući tvrdnje da je u Srebrenici stradalo 8.000 ljudi, Višković je rekao da postoje dokazi o tome.
- Imamo čoveka koji živi pored svog spomenika u Potočarima, koji je vozio načelnika Srebrenice iz reda bošnjačkog naroda, a upisan je i njegova slika je u Potočarima. Čovek je živ - rekao je Višković na konferenciji za novinare nakon sednice Vlade koja je zasedala u Srebrenici.
Višković je istakao da je taj spisak imao 120 ljudi, ali da su u međuvremnu neki preminuli.
- I nama želite staviti hipoteku da smo genocidan narod - rekao je Višković.
Podsećamo, sednica koja će prethoditi glasanju o rezoluciji o Srebrenici počinje tačno u 16 časova po našem vremenu, odnosno u 10 sati po lokalnom vremenu.
Šef naše države Aleksandar Vučić stigao je u diplomatskoj borbi do svakog kraja sveta - "od Pacifika do Kariba", kontaktirao sa afričkim državama, razgovarao sa svetskim liderima i svima predočio koliko je pogubna rezolucija o Srebrenici i da direktno krši Dejtonski mirovni sporazum.
Vučić je tokom borbe prvi put u istoriji organizovao da u sedištu Ujedinjenih nacija svedoče srpske žrtve rata u Bosni i Hercegovini i ispričaju svoju priču.
Zbog snažne borbe predsednika Vučića za srpski narod, narod je uz svog predsednika i prati šta se trenutno dešava u GS UN.
BONUS VIDEO: ZVONE ZVONA SA SRPSKIH HRAMOVA: Molitva za spasenje srpske države i naroda uoči glasanja u UN
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)