AMERIČKA LJUBAV PREMA GENOCIDU: CIA čuvala Hitlerove verne sledbenike, sad Vašington lobira za rezoluciju o Srebrenici
NOVINAR "Njujork tajmsa" Erik Lihtbau objavio je svojevremeno knjigu "Nacisti u komšiluku: Kako je Amerika postala sigurno utočište za Hitlerove ljude".

Foto: EPA
Lihtbau javno tvrdi da su američke obaveštajne agencije bivše naciste i njihova obaveštajna saznanja gledali kao "značajan antisovjetski kapital" i zato su ih pedesetih godina prošlog veka "agresivno regrutovali".
Među nacistima koje su čuvali američki obaveštajni zvaničnici je Oto fon Bolšving, pomoćnik ozloglašenog Adolfa Ajhmana, koji je pomagao u čišćenju Nemačke od Jevreja, a kasnije radio za CIA. Od poznatijih je tu i Artur Rudolf, nacistički naučnik koji je u SAD bio stručnjak za raketni program.
Među onima koji su ne sasvim slučajno boravili baš u SAD, nalazi se i zloglasni ministar NDH Andrija Artuković. Artuković je u SAD došao tri godine posle kraja Drugog svetskog rata, 1948, na osnovu vize koja je omogućavala tromesečni boravak i pod lažnim imenom. Tek 1986. genocidaš Artuković je izručen Jugoslaviji.
Berbokova ponosna na genocidnog dedu
Deda nemačke ministarke spoljnih poslova Analene Berbok tokom Drugog svetskog rata služio je u Vermahtu i bio ubeđeni nacista, a 1944. je kao nagradu dobio krst za vojne zasluge, piše nemački Bild.
Analena Berbok često govori o svom dedi Valdemaru na komemorativnim događajima.
(alo.rs)

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)