BRNABIĆ ODBRUSILA ĐILASU: Žene u Skupštini nećete nazivati bitangama
PREDSEDNICA Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić reagovala je danas na krajnje neprimeren govor poslanika Stranke Slobode i pravde Dragana Đilase. Naime, on je tokom svog obraćanja spominjao decu guvernerke Narodne banke Srbije Jorgovanke Tabaković, oslovljavajući je tom prilikom bitangom.

Foto: Printskrin
Brnabić je rekla da je njena greška što je uopšte dozvolila da se takav govor čuje iz poslaničkih klupa i iskoristila priliku da još jednom uputi apel svim narodnim poslanicima.
- Mislim da je ovo treći put da danas poodsećam na Kodeks ponašanja narodnih poslanika.
Ona je potom stala u odbranu svih žena u parlamentu i upitala zašto poslanice iz Đilasove stranke ćute.
- I nemojte, posebno damama u ovom domu, ako to radite van ovog doma i u svom domu, to je vaše pravo i ja to osuđujem. Ali u ovom domu damama, kao što je gospođa Tabaković, nećete govoriti – vi bitange. Nećete, nećete. I sve žene koje sede u vašoj poslaničkoj grupi treba to da osude. Umesto da bude jedan aršin za jedne žene, a drugi aršin za druge žene - poručila je predsednica parlamenta.
Ona je za kraj poručila da je Šilasu bilo bolje da nije dolazio u skupštinu nego da je uneo ovakav način obraćanja u srpski parlament.
- I ako vam nije dobro kao što ste rekli, bolje da niste dolazili danas u skupštinu, nego da ste ovakve stvari izneli i ovakvu atmosferu uneli u ovaj dom i naše društvo- zaključila je Brnabić.
BONUS VIDEO: BRNABIĆEVA RASKRINKALA OPOZICIONE MEDIJE: Jel ovo nije targetiranje?

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

HAOS U HRVATSKOJ: Zagreb u blokadi, zatvaraju se 3 glavna mosta, a saobraćaj se obustavlja zbog koncerta Tompsona
VEĆ JE počelo fazno obustavljanje saobraćaja u oblasti oko Hipodroma - 11 dana pre koncerta.
24. 06. 2025. u 12:24
Komentari (0)