SREĆKO SOFRONIJEVIĆ IZ ZVEČANA PUŠTEN IZ PRITVORA, OGLASIO SE ADVOKAT: Otišao je svojoj kući, prihvaćeno jemstvo
SREĆKO Sofronijević iz Zvečana, koji je je uhapšen sredinom aprila na prelazu Brnjak kada je sa porodicom krenuo u pravcu centralne Srbije, pušten je da se brani sa slobode, potvrdio je za Kosovo onlajn njegov advokat Nebojša Vlajić.
Foto kosovo-online
Vlajić je istakao da je Sofronijević sa svojom porodicom u Zvečanu.
- Sofronijević je pušten, danas mu je ukinut pritvor. On je otišao svojoj kući, prihvaćeno je jemstvo koje sam predložio pre mesec dana i danas je sud doneo rešenje i ukinuo mu pritvor - rekao je Vlajić.
Kako napominje, postupak protiv Sofronijevića će se voditi idalje, ali će on biti u svojoj kući i odazivati se na poziv suda.
- On može sada da se normalno kreće, radi, putuje, odlazi na posao, da ide sa decom i porodicom, da živi normalno - pojašnjava advokat.
Sofronijević je uhapšen 13. aprila na prelazu Brnjak kada je sa porodicom krenuo u pravcu centralne Srbije.
Kosovska policija je tada saopštila da je S. S. osumnjičen za krivična dela počinjena 2021. godine i to za "pokušaj teškog ubistva, napad na službeno lice, posedovanje i neovlašćeno držanje oružja, poziv na otpor i učešće u neredima".
Sofronijević je upucan 13. oktobra 2021. godne od strane pripadnika specijalne kosovske policije, i on je tada, u teškom stanju primljen u KBC Kosovska Mitrovica. Odmah je operisan i izvađen mu je metak, a oporavak je nastavio u Urgentnom centru u Beogradu.
(Kosovo onlajn)
BONUS VIDEO: NEVIĐENA BAHATOST: Organizatorka ''Mirdite'' đuska u studiju i poručuje- Kosovo je država!
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
HRVATI POSLALI JASNU PORUKU: "Država nam je na pogrešnom putu!"
VEĆINA građana Hrvatske smatra da zemlja ide u pogrešnom smeru, a najviše primedbi imaju na korupciju, inflaciju, niske plate, male penzije i siromaštvo, pokazalo je decembarsko istraživanje Krobarometra, objavljeno u Dnevniku hrvatske Nove TV.
26. 12. 2025. u 12:34
Komentari (0)