ĐURIĆ SA AMBASADOROM KINE LI MINGOM: Razgovori o odnosima i saradnji dve zemlje
MINISTAR spoljnih poslova Srbije Marko Đurić razgovarao je danas sa ambasadorom Narodne Republike Kine u Srbiji Li Mingom o odnosima dve zemlje, ekonomskoj saradnji i drugim temama, a izraženo je i obostrano zadovoljstvo odličnim odnosima i razvijenim političkim dijalogom na visokom i najvišem nivou.

Foto Tanjug/MSP
Đurić je istakao da je čelično prijateljstvo Srbije i Kine dobilo novi impuls nedavnom posetom predsednika Si Đinpinga, dodavši da je naša zemlja imala veliku čast što smo, nakon skoro osam godina, imali priliku da ponovo ugostimo predsednika Kine u Beogradu, saopštilo je resorno ministarstvo.
Mnogobrojni uspesi koje kontinuirano postižemo u svim oblastima saradnje rezultat su, ukazao je ministar i bliske komunikacije i ličnih prijateljskih veza koje neguju predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Kine Si Đinping.
Šef srpske diplomatije izrazio je zahvalnost na principijelnoj podršci i doslednom postavljanju prijateljske Kine kada je reč o našem teritorijalnom integritetu i suverenitetu, što je od neprocenjivog značaja za zaštitu naših vitalnih nacionalnih interesa, posebno u aktuelnim okolnostima povišenih tenzija i teškog položaja srpskog stanovništva na Kosovu i Metohiji.
Đurić se osvrnuo i na važnost saradnje u oblasti ekonomije, koja se dinamično razvija kroz realizaciju kapitalnih projekata u oblasti drumske i železničke infrastrukture i energetike, praćene sve većom investicionom saradnjom, ali i rastućom robnom razmenom.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI TOP GAN: Piloti ruske severne flote izvode vežbe iznad Barencovog mora

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)