IZNOŠENJE NEISTINA NEPROVERENIH INFORMACIJA: Ministarstvo energetike odgovorilo Svetlani Bojković
MINISTARSTVO energetike odgovorilo je glumici Svetlani Bojković, a njihovo saopštenje prenosimo u celosti.
Svetlana Bojković, Foto V. Danilov
- Poštovana gospođo Bojković, sa žaljenjem konstatujemo da se, umesto svojim poslom u kom ste vrsni, bavite iznošenjem neistina i neproverenih informacija i to ne prvi put i u vezi sa temom o kojoj, uz dužno poštovanje, ne znate ništa.
- Naime, rekli ste da je u Srbiji planirano još 40 rudnika. Ministarstvo rudarstva i energetike je više puta demantovalo ovu neistinu i ponovićemo ponovo - istražna prava i istraživanja ne znače i otvaranje rudnika. To je višedecenijski proces te je tako u proteklu 21 godinu otvoren svega jedan rudnik u celoj Srbiji !
- Takođe, zapitali ste i “Šta radi kompanija Dandi na Homolju, na vrhu Čoka“ ? Odgovor je sledeći gospođo Bojković: Kompanija Dandi posluje u Srbiji od 2004. godine a prvo istražno pravo dobili su 2006. godine. Prve istražne bušotine počeli su 2009! Na lokalitetu Čoka Rakita postoji oko 200 bušotina a ne 1500! Nejasno je kome se obraćate i koga želite da fascinirate ili zastrašite - građane ili opozicione lidere poput
Marinike Tepić i Borka Stefanovića koji su vas slušali iz publike. Ako je kompanija “Dandi” nešto loše, što se može zaključiti iz vašeg obraćanja, zašto ih niste pitali a zašto su doveli kompaniju Dandi u Srbiju 2004. i zašto su im dali istrazna prava 2006. i zašto su izmenili zakon upravo 2006. da daju veća prava investitorima koji imaju istražna prava ?
Predlažemo gospođo Bojković da se bavite isključivo glumom, a teme rudarstva ostavite rudarskim i geološkim inzirenjima, tj. struci, kako bi naši građani imali adekvatne informacije a ne dezinformacije, širenje neistina, panike i straha poput izjava “Izgleda da smo žrtvovani kao buduća prljava rudarska kolonija”. Imajte toliko poštovanja za svoje sugrađane - zaključuje se u odogovru ministarstva privrede.
Preporučujemo
Mladić vraćen u pritvorsku bolnicu iz civilne: Nije mu potvrđen moždani udar
02. 05. 2026. u 17:57
Sudija Nijambe o suđenju Ratku Mladiću: Nijedna žalba nije odbačena jednoglasno
02. 05. 2026. u 17:30
Uprkos svetskim lomovima, Vučić poručuje: "Mi se borimo za to da ljudi ne ostanu bez posla"
02. 05. 2026. u 14:12 >> 14:58
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)