FON DER LAJEN NAKIN SASTANKA SA VUČIĆEM: Imamo Plan rasta, od toga će direktnu korist imati narod Srbije
PREDSEDNICA Evropske komisije Ursula fon der Lajen saopštila je danas, posle razgovora u Pragu s predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, da EU računa na Srbiju da pokaže posvećenost napretku na izabranom putu ka Uniji.
Foto: Printscreen
- Imamo Plan rasta i sporazum o održivim sirovinama, lancima vrednosti baterija i električnim vozilima (EV). Od toga će direktnu korist imati narod Srbije - navela je Fon der Lajen na platformi X, posle susreta s Vučićem na marginama Foruma GLOBSEC u Pragu.
Ona je napisala da Brisel računa na Srbiju da "pokaže posvećenost napretku na putu koji je izabrala, putu ka EU".
Predsednik Vučić je posle razgovora sa Fon der Lajen naveo da je razgovarano o situaciji u regionu, evropskom putu Srbije, realizaciji projekata predviđenim evropskim Planom rasta za Zapadni Balkan, kao i o ukupnim odnosima Srbije i EU.
- Zahvalio sam predsednici Evropske komisije na razumevanju i ličnom angažmanu kada je reč o napretku Srbije i celog Zapadnog Balkana na putu približavanja EU, posebno u oblastima ubrzanja socijalne i ekonomske integracije - napisao je Vučić na Instagram profilu buducnostsrbijeav posle sastanka sa Fon der Lajen.
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Hrvat čistio bunar - zbog onog što je pronašao, momentalno ZVAO POLICIJU
POLICIJSKA uprava Požeško-slavonske županije u Hrvatskoj imala je dvostruku intervenciju u subotu, nakon što su građani u dva navrata pronašli veću količinu eksplozivnih sredstava.
09. 11. 2025. u 13:28
Komentari (0)