AKTIVISTI “EKO STRAŽE” ZABRINUTI: Bojan Simišić na putu od psihičkog do organizacionog rastrojstva
Brojni članovi “Eko straže” između sebe komentarišu da je njihov lider Bojan Simišić ovih dana potpuno psihički nestabilan, agresivan, svadljiv i paranoičan, što im do krajnjih granica otežava fokusiranje na organizaciju tzv. ekološkog protesta 1. septembra ispred RTS-a.

Foto: Printkskrin
U prilog takvim zaključcima navode Simišićeve nepovezane, kontradiktorne i nejasne izjave, koje se kreću u rasponu od toga da je očajan jer će sutrašnji protest doživeti potpuni fijasko, do toga da ni po koju cenu neće odustati od borbe. Istovremeno, Simišićevi saradnici tvrde da su zbunjeni njegovim paničnim napadima straha da će u najskorijoj budućnosti biti uhapšen, iako je kristalno jasno da do sada čak nije pozvan ni na običan razgovor u policiju i da ima potpunu slobodu kretanja i delovanja.
Takve protivrečnosti su kod pojedinih Simišićevih saradnika produbile sumnju u pravu prirodu njegovih namera kada je reč o daljem angažmanu na organizaciji protesta, što dodatno argumentuju i činjenicom da on samo jedan dan pre okupljanja ispred RTS-a niti je obezbedio govornike, niti je sa najbližim saradnicima definisao šta su sledeći koraci.
Usled totalne konfuzije nastale zbog Simišićevog psihičkog rastrojstva, njegovi saradnici tvrde da je počelo i osipanje akcionog jezgra “Eko straže”, te da su pojedini aktivisti, poput Aleksandre Bulatović, koja je koordinirala delovanjem “Eko straže” tokom Simišićevog dvomesečnog letovanja, sa različitim izgovorima odustali od odlaska na protest ispred RTS-a.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

"Sin je u školi rekao ČIME SE BAVIM - učiteljica se zgranula, odmah me zvala na razgovor"
DECA često, potpuno nevino, mogu da izgovore stvari koje roditelje mogu da dovedu u vrlo neprijatnu situaciju.
06. 06. 2025. u 14:19
Komentari (0)