"POLITIKO" JOŠ JEDNOM ODAO PRIZNANJE PREDSEDNIKU VUČIĆU: Šolak i njegovi novinari hoće da se pojedu od muke
UGLEDNI i uticajni briselski portal „Politiko” još jednom je odao priznanje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću za vrhunsko balansiranje između Istoka i Zapada i brigu o sopstvenoj državi.

Foto: Tanjug
Dragan Šolak i njegovi novinari zbog ovoga pak hoće "da se pojedu od muke".
Kako je u pitanju vrlo ugledan portal iz Brisela, njihova pohvala na račun Vučićevog uspešnog balansiranja između Istoka i Zapada i neutralna pozicija koju uspeva da obezbedi našoj zemlji - nije mogla da prođe ispod radara, te su ovu analizu teška srca morali da prenesu, ovoga puta konkretno na portalu N1.

Foto: Printscreen
Podsetimo, kako "Politiko" ocenjuje, odluku predsednika Srbije Aleksandra Vučić da se sastane sa najvišim liderima EU, umesto da prisustvuje samitu BRIKS-a koji je organizovao ruski predsednik Vladimir Putin, ne treba tumačiti kao znak lojalnosti Evropskoj uniji, već kao deo njegove startegije balansiranja između Zapada i Istoka.
"Politiko" podseća da će Vučić danas u Beogradu ugostiti grčkog premijera Kirjakosa Micotakisa i premijera Poljske Donalda Tuska, sa kojima će razgovarati o mogućem članstvu Srbije u EU i dodaje da su Vučićevi gosti predvodnici Evropske narodne partije (EPP) desnog centra gde je njegova Srpska napredna stranka pridruženi član.
Politiko podseća da je Srbija, iako nije članica BRIKS-a, bila pozvana na samit, ali je Vučić nakon dužeg kolebanja odlučio da ne prisustvuje, navodeći posetu Tuska i Micotakisa kao razlog, kao i da u Beograd u petak stiže predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen kako bi promovisala planove EU za ulaganja u region.
Politiko ocenjuje da je Vučić pronašao „zlatnu sredinu“ i da, kako se širom EU sve više biraju evroskeptične i Rusiji naklonjene vlade, možda neće morati toliko da se trudi da balansira između Istoka i Zapada.
BONUS VIDEO:
SRAMNO! Ponošu su poremećene uvrede i laži Brkića na račun porodice predsednika Vučića - istina

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (33)