BRNABIĆ NA KONFERENCIJI O BIOTEHNOLOGIJI: Težimo je da se Srbija predstavi kao novi intelektualni centar
DRAGO mi je što sam i ove godine imala čast da budem deo 3. Međunarodne konferencije o budućnosti biotehnologije „AI_4_LIFE: Biotech Future Forum“, koja predstavlja nacionalnu inicijativu i obuhvata sve sfere svakodnevnog života koje su pod snažnim uticajem veštačke inteligencije i biotehnologije, a koja uključuje ključne državne, poslovne, naučne i međunarodne aktere u Srbiji, napisala je Ana Brnabić na svom Instagram nalogu.
Foto: TANJUG/ RADE PRELIĆ
- Cilj konferencije je da se široj i stručnoj javnosti u zemlji i regionu približe koristi veštačke inteligencije i biotehnologije, u skladu sa globalnim trendovima u ovim oblastima, ali ključan rezultat kome težimo je da se Srbija predstavi kao novi intelektualni centar za razvoj biotehnologije, bioinformatike i veštačke inteligencije. Dovođenjem brojnih međunarodnih biotehnoloških kompanija, predstavlja se investicioni potencijal BIO4 kampusa, i podstiče njihova istraživačko-razvojna saradnja sa srpskim institutima.
- Ovo je zajednička inicijativa, pokrenuta 2022. godine od strane @vlada.republike.srbije i njenog @c4ir_serbia , u saradnji sa @worldeconomicforum i @undp_serbia , dok podršku organizaciji konferencije pružaju @kancelarijaite , @nitra.gov.rs i #bio4kampus , novi bioekonomski hab u Istočnoj Evropi - napisala je Brnabić.
Preporučujemo
VUČIĆ O BORBENOM VOZILU KOJE PRAVE HRVATI I ALBANCI: To je protiv Srbije, ne Austrije
28. 12. 2025. u 22:06
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (25)