MOMIROVIĆ: "LJudski kapital je postao najveći resurs"

Jovana Švedić

24. 10. 2024. u 14:56

DANAS uspeh ekonomije jedne države nije definisan isključivo kapitalom i industrijskom moći. U XXI veku uspeh zavisi od ljudi i njihovih veština, radne etike i spremnosti da se prilagode promenama, izjavio je ministar trgovine Tomislav Momirović tokom obraćanja u sklopu otvaranja konferencije "Balnace".

МОМИРОВИЋ: Људски капитал је постао највећи ресурс

FOTO: Ministarstvo

- Ljudski kapital postao je najveći resurs, a ulaganje u ljude postaje osnovni preduslov za političku stabilnost i ekonomski rast. Srbija je nedavno, po prvi put u istoriji, dobila investicioni kreditni rejting. Ovaj rezultat je postignut zahvaljujući odgovornoj ekonomskoj politici, rekordnim brojkama u domaćoj i međunarodnoj trgovini i rastućem BDP-u. Vlada Republike Srbije nastaviće sa radom na jačanju ekonomske politike koja podstiče održivi razvoj. To znači podršku malim i srednjim preduzećima, unapređenje obrazovnih standarda, ali i podršku preduzetništvu i inovacijama - rekao je ministar Momirović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

SVET OSTAO U ČUDU: Evo šta su uradile ruska i ukrajinska teniserka!