BRNABIĆ I STEVANDIĆ DOGOVORILI: Druga sednica Parlamentarnog odbora Srbije i Srpske 7. i 8. decembra u Beogradu
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić razgovarala je danas sa predsednikom Narodne skupštine Republike Srpske Nenadom Stevandićem, a na sastanku je dogovoreno da će druga sednice Parlamentarnog foruma dveju zemalja biti održana 6. i 7. decembra u Beogradu.

Foto: Skupština Srbije
Konstitutivna sednica Foruma održana je 2. jula u Banjaluci, čine ga po 11 poslanika iz skupština Srbije i Srpske i zaseda dva puta godišnje. Pre 17 godina, Parlamentarna skupština BiH ratifikovala je Sporazum o specijalnim i paralelnim vezama Srbije i Republike Srpske, koji predviđa i ovaj vid saradnje do kojeg je napokon ove godine i došlo.
Na sastanku je još jednom potvrđeno da će Srbija nastaviti da podržava Republiku Srpsku u različitim oblastima i da će konkretnim projektima učiniti sve što je u njenoj moći da što više pomogne građanima Republike Srpske.
Predsednici parlamenta Srbije i Srpske razgovarali su o geopolitičkoj situaciji u regionu i svetu i složili se da su mir i odsustvo bilo kakvih sukoba ključni za dalji razvoj i napredak svih u regionu.

TRAMP OTKRIO KOLIKO LjUDI NEDELjNO GINE U UKRAJINI: "Putin ubija mnogo ukrajinskih vojnika"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da je nezadovoljan ponašanjem ruskog predsednika Vladimira Putina i naveo da razmatra nove sankcije protiv Rusije.
08. 07. 2025. u 20:36

SKANDAL! PLENKOVIĆ O USTAŠKOM KONCERTU TOMPSONA: "Ponosni smo, jedino on može da okupi pola miliona"
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković održao je konferenciju za medije nakon sednice Predsedništva Hrvatske demokratske zajednice (HDZ). Glavna tema bila je koncert Marka Perkovića Tompsona na Hipodromu i ustaška ikonografija koja se tamo mogla videti, ali i čuti.
07. 07. 2025. u 18:33

"PRONACISTIČKA PROŠLOST, USTAŠKI SIMBOLI" Francuzi o Hrvatskoj posle Tompsona: "Ustaše ubile stotine hiljada Srba, Roma, Hrvata"
FRANCUSKE novine "Le Monde" oštro su kritikovale Hrvatsku posle koncerta Marka Perkovića Tompsona, upozorivši da Hrvatska pokazuje sve veću toleranciju prema pronacističkoj prošlosti iz vremena NDH.
08. 07. 2025. u 17:43
Komentari (0)