VUČEVIĆ: Svima koji misle da će takvim demonstracijama sile moći da menjaju volju naroda, poručujem da se tako nešto nikada neće desiti
PREMIJER Srbije Miloš Vučević osudio je blokade koje organizuje opozicija i uputio aplel organizatorima protesta.

FOTO TANJUG/ Vlada Republike Srbije/ Slobodan Miljević
- Danas smo ponovo na ulicama nekoliko gradova videli da ovo nisu protesti, već blokiranje života i normalnog funkcionisanja ljudi. Organizatori i perjanice ovih navodnih protesta zapravo maltretiraju građane sa jedinim ciljem da izazovu sukobe među njima koje smo, nažalost, danas mogli da vidimo na ulicama i putevima širom Srbije. Želim jasno da osudim takvo maltretiranje ljudi koji idu na posao, u bolnicu, vode decu iz škole, vrtića .. Šta oni misle da će time postići? Jasno je da je njihov krajnji cilj izazivanje haosa i destabilizacija Srbije. Da je njihov scenario da se izazovu sukobi među građanima, da se izazove bratoubilački rat.. Niko ne spori demokratsko pravo iskazivanja političke volje, ali zaustavljanje saobraćaja i blokiranje funkcionisanja građana i gradova, nisu demokratija već maltretiranje i siledžijstvo. Apelujem na organizatore ovih protesta protiv života da se dozovu pameti jer država će znati da zašti mir i bezbednost građana, i u to niko ne treba da sumnja. Ovakvo ponašanje je za svaku osudu. Svima koji misle da će takvim demonstracijama sile moći da menjaju volju naroda, poručujem da se tako nešto nikada neće desiti- naveo je Vučević.

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (23)