JEŠIĆ I MARINIKA PO MAKEDONSKOM SCENARIJU RUŠE SRBIJU Već viđen recept "obojene revolucije"! (FOTO)
OBOJENA revolucija u Makedoniji 2016. godine učinila je da ova zemlja nakon ovog scenarija promeni ime, konstantno vodi borbu sa dokazivanjem kolektivnog nacionalnog utemeljenja i činjenice da danas Albanci pale zastave Severne Makedonije širom zemlje, a deca na priredbama u osnovnim školama paradiraju u uniformama OVK - po ovom scenariju, koristeći makedonski recept iz 2016. godine, Marinika Tepić i Goran Ješić ruše Srbiju!

Foto:
Protesti u tada Makedoniji 2016. godine, nakon druge nedelje trajanja dobili su karakterističan naziv ''šarene'', odnosno ''obojene revolucije'' zbog boja kojima su demonstranti gađali zgrade državnih institucija i objekte koji su se u ovoj zemlji gradili u okviru projekta ''Skoplje 2014''.
Država se spremala za izbore, posle dugih pregovora vlasti i opozicije. Za učešće na parlamentarnim izborima listu je predala samo VMRO–DPMNE, partija koja je tada bila na vlasti. Stručnjaci su već u tom trenutku najavljivali nove proteste, uz moguće nemire. Pogotovu što je, samo nekoliko sati pre isteka vremena za predaje izbornih listi, u Skoplje došao i jedan nemački parlamentarac.
Albanci su pogazili reč. Partija VMRO–DPMNE, tada pod vođstvom Nikole Gruevskog, ostala je da se takmiči sa samom sobom, uprkos dogovoru četiri najveće stranke u Pržinu.
Opozicija je rešila da bojkotuje izbore jer, kako su tada govorili, "smatraju da ne postoje uslovi da oni budu fer i demokratski". Pored partija koje su nedeljama protestovale ispred državnih institucija, u njihov bojkot uključila se i najveća albanska partija DUI.
Zvuči poznato?
Mladi su na protestima bili najbrojniji, najglasniji i "najinovativniji".
"Protesti će trajati sve do ispunjenja zahteva, a jedan od njih je i ostavka Đorđi Ivanova (tadašnjeg predsednika Makedonije)", ponavljali su iz redova opozicije tokom protesta u Makedoniji.
Zvuči poznato?
Baloni napunjeni bojom koje su "mladi" (čitaj aktivisti NVO i političkih partija) bacali na spomenike i fasade. Najpre je obojena takozvana Trijumfalna kapija ili Porta Makedonija.
Od ovih protesta se Makedonija, a kasnije, nakon promene imena Severna Makedonija nije oporavila do danas, a šta bi se dogodilo sa Srbijom, ukoliko bi Marinika Tepić i Goran Ješić svoju zamisao sproveli po istovetnoj obojenoj revoluciji više je nego očigledno. Dobili bi ''skrojenu kapu budućnosti'', u kojoj bi priznali Kosovo i Metohiju kao nezavisnu državu, odrekli se Vojvodine, Raške oblasti i naroda u Republici Srpskoj, a nije isključeno ni to da bi Tepićeva i Ješić doveli u pitanje i samo ime države.
Mračan scenario koji je bacio Makedoniju u mrak i zaborav danas ponavljaju u Srbiji. Marinika Tepić, Goran Ješić i ostali sledbenici, potpomognuti "mladima" (čitaj plaćenicima raznih NVO, fondacija, organizacija - ambasada!), koriste identične metode već viđene u bivšoj Makedoniji. Hoće li Srbija da dozvoli da razne Marinike, Ješići i njima slični, ponovo u sprezi sa Albancima, unište Srbiju? Da srpske trobojke gore umesto da se vijore?

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (26)