"SUTRA PREUZIMAM ZASTAVU EKSPA" Vučić: Simbol ogromnog napretka i uspešnije Srbije
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić izjavio je povodom sutrašnjeg preuzimanja zastave Ekspa, koja je nedavno u Parizu zvanično uručena Srbiji povodom organizacije specijalizovane izložbe Ekspo 2027. u Beogradu, da će ta zastava stajati u Predsedništvu kao podsetnik da treba više da radimo, ali i kao simbol ogromnog napretka i jedne uspešnije Srbije.
Foto: Tanjug
- To je za mene više od preuzimanja zastave. I ta zastava će biti u Predsedništvu Srbije dok je ne predam novom predsedniku Srbije baš u maju 2027. godine. Ali ta zastava je za mene simbol nečeg mnogo višeg, mnogo važnijeg. Kao što ona zastava koju sam nosio u Ujedinjenim nacijama po pitanju rezolucije o Srebrenici danas stoji uramljena u Predsedništvu Srbije, tako će ova zastava imati posebno mesto da me uvek podseti na to šta još moramo da uradimo i koliko moramo više da radimo - rekao je Vučić za RTS.
Kaže da je ove godine radio tri dana manje nego prošle godine i da će moći samo jedan dan da nadoknadi do kraja godine da bi bilo dva dana manje nego prošle godine.
- Imam veću platu nego prošle godine. To nije fer. Zato ću sebe da teram da radim mnogo više, da se borim mnogo više, da taj Ekspo izguram uprkos svim teškoćama, uprkos svim unutrašnjim, spoljnim i svim mogućim problemima. Jer to će značiti ogroman napredak Srbije, rast Srbije, veće plate i penzije - istakao je Vučić.
On je dodao da će to značiti izgradnju ne samo Ekspa, nacionalnog stadiona, akva-parka, tematskih parkova, akvarijuma, delfinarijuma, prirodnjačkih muzeja i svega drugog, već će značiti jednu drugačiju Srbiju.
- Jednu mnogo uspešniju Srbiju, Srbiju sa drugim licem i to će biti jedan ogroman podsticaj. Tako da radujem se tome i verujem da i ljudi u Srbiji, svi oni, a takvih je 99 odsto koji vole svoju zemlju, jedva čekaju da vide rezultate u decembru 2026. godine - naglasio je Vučić.
BAJATOVIĆ OTKRIO POTENCIJALNE KUPCE NIS-A: "Ruski kapital mora da bude anuliran"
DIREKTOR Srbijagasa Dušan Bajatović izjavio je večeras da prodaju NIS-a Rusima 2008. ne vidi kao loš poslovni potez, ali da ruski kapital u toj kompaniji mora da bude anuliran, jer NIS mora da nastavi da radi, a kao potencijalne kupce NIS-a vidi subjekte iz arapskih zemalja, ali ne isključuje ni evropske, ili američke kompanije.
18. 11. 2025. u 22:27
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
TAJ MALI ŽUT BIKINI: Teniserke zapalile net fotkama sa plaže
ARINA Sabalenka i Paula Badosa su u žiži.
18. 11. 2025. u 11:34
Komentari (63)