STUDENTSKI PARLAMENT ZA PREKID BLOKADE: Zahtevi studenata ispunjeni, ovo je politička odluka o nastavku blokade
POVODOM odluke Naučno-nastavnog veća RGF oglasio se i Studentski parlament sa istog fakulteta.
Foto: Shutterstock
Oni su naveli da je Naučno-nastavno veće na vanrednoj sednici donelo odluku da se nastavlja sa blokadom Rudarsko-geološkog fakulteta.
Studenti upozoravaju da zbog toga može da bude i određenih negativnih posledica po studente i fakultet zbog čega zahtevaju predlog za rešenje problema koji mogu nastati u budućnosti.
Studenti će biti u problemu da ispune predispitne obaveze što može dovesti do nemogućnosti polaganja ispita, ali i uticati na kvalitet nastave u budućnosti, a potencijalno i finansijsku egzistenciju naših kolega i koleginica.
Takođe, iako je od državnih organa rečeno da su svi zahtevi studenata (sva četiri) ispunjeni, nastavljeno je sa blokadom.
Oni upozoravaju da je zakonom zabranjeno političko delovanje u visokoškolskim ustanovama, a da postoji realna mogućnost da svaki dalji protest može biti instruisan od političkih subjekata. Takođe moraju se suzbiti eventualni pokušaji političke zloupotrebe studenata na isključivo politički motivisanim demonstracijama.
Zbog toga, pošto budu ispunjeni svi zahtevi, svaki dalji vid blokade mogao bi se tumačiti političkim delovanjem.
Preporučujemo
PRE MASAKRA U ŠKOLI UBIO MAJKU, BRATA I SESTRU: Novi detalji jezivog zločina u Kanadi
ZAMENIK komesara Kraljevske kanadske konjice (RCMP) za Britansku Kolumbiju Dvejn Mekdonald izjavio je da je do pucnjave u srednjoj školi u Tambler Ridžu, u kojoj je prema poslednjim podacima, poginulo 10 osoba, došlo u utorak oko 13.20 po lokalnom vremenu i da je policija po dolasku zatekla osumnjičenog mrtvog u školi.
12. 02. 2026. u 07:29
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (22)