MINISTARKE TATJANA MACURA I SUZANE RAB: Srbija i Austrija partneri u izgradnji društva jednakih šansi
MINISTARKA Macura sastala se danas sa austrijskom ministarkom za žene, porodicu, integracije i medije Suzane Rab u Beču.
FOTO: Dejan Stanković
Ministarka Macura istakla je značaj traženja saveznika u sprovođenju politika koje unapređuju jednake mogućnosti i sprečavanje nasilja. Podelila je dobre prakse iz Srbije, kao što su podrška predsednika Aleksandra Vučića i Narodne skupštine ovim temama, ali i saradnja sa drugim organizacijama poput Kriminalističko-policijskog Univerziteta, verskih zajednica, organizacijama civilnog društva i privrede. Takođe, naglašena je važnost međudržavne saradnje, posebno država u regionu.
- Vidimo pouzdane saveznike u kabinetu ministarke Rab, imajući u vidu da je naša dijaspora brojna i dobro integrisana u Austriji. U interesu nam je da ove teme budu dobro pokrivene u Austriji jer Srbija brine o svojim ljudima gde god oni žive. To nas dodatno obavezuje da negujemo saradnju i razvijamo zajedničke inicijative sa institucijama u Beču - naglasila je ministarka Macura.
FOTO: Dejan Stanković
Jedna od centralnih tema sastanka bila je i kontinuirana borba protiv nasilja nad ženama i nasilja u porodici. Ministarke su se složile da je neophodno govoriti o ovom problemu tokom cele godine, a ne samo povodom određenih datuma.
Razgovaralo se i o izazovima integracije različitih kultura u društvo, kao i o primerima dobre prakse u Austriji koji mogu biti inspiracija za unapređenje integracijskih politika u Srbiji.
Obe strane izrazile su spremnost za nastavak saradnje kroz konkretne projekte koji će doprineti jačanju veza između dve države, unapređenju položaja žena i porodica, kao i podršci dijaspori.
Preporučujemo
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)