POZIV GRAĐANIMA IZ VIŠEG JAVNOG TUŽILAŠTVA: Prijavite korupciju, bez zadrške
Glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pozvao je građane da bez zadrške podnose prijave za koruptivna krivična dela i tako svojim aktivinim pristupom i u saradnji sa državnim organima utiču na otkrivanje i procesuiranje krivičnih dela, a u krajnjem ishodu i na smanjenje korupcije.
VJT Beograd
Više javno tužilaštvo u Beogradu ne samo da je najveće i najefikasnije tužilaštvo u Srbiji, već je i najtransparentnije u svom radu i svakodnevno medije obaveštava o predmetima u kojima postupa, bilo da se tiču klasičnog kriminala, bilo korupcije, saopštavaju iz Tužilaštva.
U toku 2024. godine VJT u Beogradu objavilo je 1.209. informacija koje se, prevashodno tiču postupanja u predmetima.
Od ukupnog broja informacija VJT u Beogradu je objavilo 266 saopštenja na svom sajtu, odgovorilo na 904 novinarska pitanja, dok su javni tužioci, dali ukupno 33 izjave za medije, među kojima su i gostovanja u teelvizijskim emisijama i 6 intervjua.
U toku 2024. godine ovo tužilaštvo je okončalo dva najvažnija predmeta - "Ribnikar" u kojem je doneta prvostepena osuđujuća presuda protiv roditelja dečaka koji je izvršio masovno ubistvo u osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" 3. maja 2023. godine i instruktora streljaštva, i podiglo je optužnicu u predmetu poznatom kao "EPS" protiv 10 osoba zbog pribavljanja koristi od 7.5 miliona dolara.
Glavni javni tužilac VJT u Beogradu Nenad Stefanović smatra da je otvorenost tužilaštva za javnost pre svega važna za poverenje građana u njegov rad, iako smatra da upravo zbog toga trpi i brojne napade.
- Tačno je da imamo najefikasnije rezultate rada u javnotužilačkoj organizaciji i upravo smo zbog toga najviše napadani od strane pojedinih interesnih grupa. To nas međutim neće sprečiti da ostvarimo još efikasnije rezultate u 2025. godini - poručio je Stefanović.
Najavio je da će pored obračuna sa klasičnom kriminalom godinu pred nama obeležiti i vidljiv obračun sa korupcijom, kroz procesuiranje krivičnih dela iz nadležnosti ovog javnog tužilaštva.
- Pozivam sve građane da bez zadrške podnose prijave Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije VJT u Beogradu za koruptivna krivična dela, kada uoče ili dožive različite oblike zloupotrebe službenog položaja ili položaja odgovornog lica, kad god im neko traži mito i druge sumnjive radnje. Na taj način građani svojim aktivinim pristupom i u saradnji sa državnim organima mogu da utiču na otkrivanje i procesuiranje krivičnih dela, a u krajnjem ishodu i na smanjenje korupcije - naglasio je glavni javni tužilac.
Podsetio je da se teritorija nadležnosti Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije VJT u Beogradu prostire i na teritoriju nadležnosti viših javnih tužilaštava u Pančevu, Valjevu i Smederevu.
Preporučujemo
"POBEDILI SMO SILEDžIJE I NjIHOVO NASILjE" Najnovija poruka predsednika Vučića (FOTO)
22. 02. 2026. u 10:54
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POTPUNO GOLA: Objavljene nage fotke žene našeg slavnog folkera (FOTO)
ANA Jovanović, supruga popularnog pevača Peđe Jovanovića, ponovo je uspela da usija društvene mrežama provokativnim izdanjem sa egzotične destinacije.
21. 02. 2026. u 20:31
Komentari (1)