KANCELARIJA ZA KOSOVO I METOHIJI: Ni posle četvrt veka počinioci zločina u Livadicama nisu kažnjeni
PODSEĆAJUĆI da se danas navršava dvadeset četiri godine od jednog od najmonstruoznijih zločina počinjenih od strane albanskih terorista na Kosovu i Metohiji, kada je u napadu na autobus „Niš ekspresa“ u Livadicama kod Podujeva poginulo dvanaestoro i povređeno četrdeset troje raseljenih Srba koji su, u pratnji Kfora, išli u Gračanicu, da obeleže Zadušnice iz Kancelarije za KiM opominju da ni posle gotovo četvrt veka za ovaj zločin nisu odgovarali ni neposredni izvršioci ni njihovi nalogodavci, a porodice stradalih i dalje čekaju pravdu za svoje najmilije

foto privatna arhiva
U napadu su poginuliː Sunčica Pejčić, Živana Tokić, Slobodan Stojanović, Mirjana Dragović, Veljko Stakić, Nenad Stojanović, Milinko Kragović, Lazar Milkić, Dragan Vukotić i Nebojša, Snežana i Danilo Cokić koji je imao svega dve godine.
- Poražavajuća je činjenica da je ovaj slučaj zatvoren, a da je jedinog osumnjičenog, Fljorima Ejupija, koji je u prvostepenom postupku bio osuđen na 40 godina zatvora, tzv. Vrhovni sud Kosova oslobodio 2009. godine, usled nedostatka dokaza-ističe se u saopštenju Kancelarije za KiM i i dodaje: -Na današnji dan imamo imamo obavezu da podsetimo i na činjenicu da, kao što međunarodne organizacije i privremene institucije samouprave u Prištini nisu u stanju da pronađu i kazne nalogodavce i izvršioce ovog terorističkog napada, isto tako se do današnjeg dana ne zna ko su ubice srpske dece u Goraždevcu, četrnaest žetelaca u Starom Gracku,porodice Stolić u Obiliću, ko su odgovorni za skoro svakodnevnu organizovanu kampanju obespravljenosti, zastrašivanja i terora nad Srbima. Iz Kancelarije pitaju da li je moguće da međunarodne misije u pokrajini ne mogu ili ne žele da vide da je priča o vladavini prava i pravde na Kosovu i Metohiji prazno slovo na papiru i da se prištinska politika temelji isključivo na zločinima nad srpskim narodom, njegovom imovinom i njegovim svetinjama?
- Upravo zato, ovaj zločin predstavlja i ogledalo i poraz, pre svega međunarodne zajednice na Kosovu i Metohiji koja se pokazala nespremnom i nezainteresovanom da osigura bezbednost za Srbe na KiM i pravdu za sve žrtve, posebno jer se ovaj zločin desio u prisustvu međunarodnih snaga bezbednosti-navodi se u saopštenju Kancelarije za Kosovo i Metohiju , koja će, kako se dodaje, nastaviti da zahteva, u prvom redu od međunarodne zajednice, da se obnovi istraga o ovom i svim drugim slučajevima napada na Srbe, da se svi nerasvetljeni zločini rasvetle, a njihovi neposredni izvršioci i nalogodavci pravedno kazne. Dok god to ne bude učinjeno Kosovo i Metohija će nastaviti da bude utočište i sigurna zona za zlikovce i teroriste.

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)