VUČIĆ KRENUO KA BANJALUCI: Obaveze Srbije i svih nas je da uvek budemo uz Republiku Srpsku (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima iz aviona.

Foto: Printskrin
- Da se podsetimo reči znamenitog Stojana Novakovića, koji će posle aneksije BiH 1908. godine postati predsednik srpske vlade (1909): “Kad smo se god mi na Balkanu makli da štogod uradimo za prirodna prava svoje narodnosti, za svoj opstanak, protiv očite ili krvave nepravde, dizala se na nas vika s opomenama: da kvarimo red, da treba da sačekamo intervenciju Evrope, da valja da smo pokorni međunarodnom ugovornom pravu, da će se po strpljenju, po umerenosti, pokornosti volji Evrope ceniti naša zrelost i po tome određivati nagrada ili priznanje“ - napisao je predsednik Srbije na Instagramu.
Vučić je krenuo ka Banjaluci posle presude predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku.
- Završili smo sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost i evo u avionu na putu za Banja Luku posle sramne presude donete protiv Milorada Dodika, protivpravne, antidemokratske i usmerene na rušenje Republike Srpske i urušavanje pozicije srpskog naroda. Pre samo nekoliko dana zajednički smo gledali Sretenje, radovali se našem prazniku, veselili se. Danas je situacija mnogo drugačija, neuporedivo teža, ali naš život, naš posao je takav da Srbija i obaveze Srbije i svih nas je da uvek budemo uz Republiku Srpsku. I zato i večeras, kada je najteže, idemo u Banja Luku da pružimo podršku našem narodu, da pokušamo da utičemo na to da sve odluke koje se donose na kraju dovedu do smirivanja situacije, do smirivanja tenzija, a nema nikakvih sumnji da ćemo kao narod uspeti da sačuvamo svoj životni prostor, da će Republika Srpska i njen predsednik biti odbranjeni, a i da će Srbija moći da ide napred. Već sutra nas čekaju sankcije od šest sati ujutru zbog NIS-a, u toku su pokušaji najprljavije obojene revolucije i moja poruka je svima da ćemo uprkos svemu i uprkos naporima mnogih da sruše Srbiju i srpski narodu celini, pobediti. Živela Srpska! Živela Srbija! - kazao je Vučić.

FRANCUSKI DOKUMENT: Rusija će napasti Balkan za tri do pet godina, Evropi preti veliki rat
FRANCUSKE vlasti smatraju da je 2030. godine moguć veliki sukob u Evropi, a u koji bi bila uvučena Francuska i njeni saveznici, navodi se u „Strateškom nacionalnom pregledu“ te zemlje za 2025. godinu.
15. 07. 2025. u 11:22

"ZAŠTO NE UDARIŠ NA MOSKVU?!" Detalji razgovora Trampa i Zelenskog, na Rusiju će padati rakete koje Srbi pamte po zlu?
AMERIČKI predsednik Donald Tramp razmatra mogućnost da Ukrajini pošalje krstareće rakete Tomahavk, prenosi Vašington post pozivajući se na izvor upoznat sa razgovorima u Beloj kući. Navedene rakete se još uvek ne nalaze na zvaničnom spisku, ali bi mogle biti uključene u kasnijim paketima pomoći.
15. 07. 2025. u 09:36

Naučnici ajkulama spustili mrtvu kravu na 1.629 metara dubine - nisu mogli da veruju šta su ribe uradile (VIDEO)
"TO POKAZUJE strategiju preživljavanja kod vrsta koje se ne hrane usamljeno."
14. 07. 2025. u 13:06
Komentari (0)