GAZDA, SVIRAJ FAJRONT: Studentski protesti se vraćaju u glavni grad
NAKON 100 dana blokada fakulteta i škola, zaustavljanja saobraćaja i kretanja ljudi, protestnih šetnji, kilograma i kilograma ispečenih kiflica, desetine prasića na ražnju i obrnutog kruga po Srbiji, studentski protesti se vraćaju u glavni grad.

Foto: I. Marinković
Čeka se famozni 15. mart za kada je zakazan novi ''najveći u istoriji'' skup ''građanske pobunjene'' Srbije.
Šta će biti toga dana, plenumi još drže u tajnosti. Najavljuje se samo da će biti nešto neviđeno i da će se pumpati i da će biti tenzija. Uostalom, sve drugo je i nebitno. A zašto je nebitno, slikovito je objasnio baš opozicionar i samoprozvani zaštitnik studenata u Novom Sadu Goran Ješić.
On je na društvenoj mreži Iks, opravdavajući jučerašnje divljanje poslanika opozicije u Narodnoj skupštini, kada su povređene tri žene od kojih je jedna doživela moždani udar, napisao da ''Beograđani čekaju novu turist/protest destinaciju neki sledeći vikend, selfije, kiflice i vruću prasetinu''.
Dakle, zahtevi su postali nebitni. Bitna je destinacija, da se malo negde otputuje, da se nešto mezne, zaigra neko kolce, pa i zapeva, što da ne?!
Nije kao da je povod svemu ovome, bar su tako pričali, pogibija 15 ljudi. Bitno je da se pumpa, a to pumpanje u prevodu znači provociranje naroda, gađanje jajima, duvanje u vuvuzele i pištaljke, jednostavno – "zezanje na maks".
Da ne zaboravimo, bitno je i da se ne spušta tenzija. Znači da se napada svako ko ne misli kao studenti i opozicija, da se ''učini poznatim'' svaki onaj koji se usudi da kaže da želi da mu dete ide u školu i da se na stub srama stavi student koji bi, kakve li drskosti, hteo da nastavi studije.
Jednostavno, bitno je da se pravi haos, neredi i unosi nestabilnost u državu. Videćemo još šta su nam mega i giga plenumi skuvali i za koji su se specijalitet iz Kuharice odlučili.
Na kraju, kada prođe i taj 15. mart, ceo narod će taj specijalitet platiti iz svog džepa. Biće ono: ''Šta smo imali, daj da platimo, pa da se razilazimo.''
(b92)

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

"DA LI SE MAKRON DROGIRA?" Jovanino pitanje izazvalo smeh u studiju: "Kako da se nose s tolikom problemima..."
VODITELjKA Jovana Joksimović u jutarnjem programu na televiziji K1 dotakla se teme Emanuela Makrona i sporne situacije sa maramicom i sumnjom o upotrebi opijata, koja se proširila društvenim mrežama.
13. 05. 2025. u 16:57
Komentari (0)