PADA JOŠ JEDNA MARINIKINA DRUGARICA: Izgleda da je uzela ozbiljne pare, tužilac traži da joj se ukine imunitet
POSLE Mendeneza, još jedna prijateljica Marinike Tepić našla se pod istragom zbog korupcije!

Foto: Printscreen
Belgijski savezni tužilac zatražio je od Evropskog parlamenta da ukine imunitet za još dva člana Evropskog parlamenta iz grupe socijalista i demokrata u tekućoj istrazi u Katargetu, javlja italijanska novinska agencija ANSA.

Foto: Printscreen
Još dva imena pojavila su se u korupcijskom skandalu visokog profila koji je potresao Evropski parlament 2022. Istraga se fokusira na navode da su Katar i Maroko podmićivali zvaničnike EU da utiču na ključne odluke, što je dovelo do višestrukih hapšenja i značajnih političkih posledica.

Foto: Printscreen
Prema belgijskom listu Le Soir, u pitanju su poslanici italijanskog S&D-a Alessandra Moretti i Elisabetta Gualmini - članice italijanske Demokratske partije.
Dugogodišnji poslanici u Evropskom parlamentu Moreti i Galmini navodno su povezani sa Katargejtom kroz tekstove sa italijanskim poslanikom EP Antonio Pancerijem, optuženim prošlog decembra, zajedno sa svojim saradnicima. Kako navodi Le Soir, Gualminijevo ime se prvi put pojavilo u predmetu u novembru 2022.
Zahtev je poslat Birou Evropskog parlamenta viših poslanika, a biće objavljen na plenarnoj sednici u Strazburu sledećeg ponedeljka pre nego što se uputi na razmatranje Odboru za pravne poslove (JURI).
Jel ih to sve Đilas plaća da budu korumpirani?!

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)