LAVROV OTKRIO: Zapad od 1991. godine želeo Srbiji da uzme Kosovo
JOŠ od raspada Jugoslavije Zapad je želeo da uzme Srbiji Kosovo, saopštio je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov u dokumentarnom filmu, posvećenom 25. godišnjici agresije NATO-a na Jugoslaviju.

Maxim Shemetov/Pool Photo via AP
- Mislim da, počevši od 1991. godine, raspad Jugoslavije i odvajanje Kosova od Srbije bili su u planovima Zapada. NATO agresija vuče korene iz 1998. godine, kada su beogradske vlasti kontrolisale ovaj srpski region. Tamo su počeli teroristički napadi i formirana je Oslobodilačka vojska Kosova. Postoje dokazi da je finansirali i naoružavali Amerikanci i Nemci - rekao je Lavrov.
- Svi se sećaju čuvenog „zaokreta Primakova“, ali ne znaju svi da je odluka o bombardovanju Beograda doneta u Vašingtonu pre poletanja njegovog aviona… Nadali su se da će Primakov doleteti i time legitimisati akcije Sjedinjenih Država i Severnoatlantske alijanse. Ali se to nije desilo - dodao je on.
On je podsetio da he zaokret u martu 1999. godine prethodio mnogim događajima koji su suštinski i simbolički promenili spoljnu politiku Rusije.
- Usvojena je Rezolucija 1244. Od prvih dana njenog jednoglasnog usvajanja, Zapad je sabotirao praktično sva ključna pitanja - objasnio je ruski ministar, istakavši da je postojao globalni cilj – uvući ceo Balkan u NATO, a zatim u Evropsku uniju.

OVAJ ČOVEK IZ MUP-A DAVAO LAŽNE INFORMACIJE O ZVUČNOM TOPU: Vučić otkrio kako je u poslednji čas sprečen državni udar 15. marta
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć gostujući u emisiji "Hit Tvit" da u poslednjih 11 meseci nije isključivo problem bio u novcu spolja ili iznutra, već u tome što su sve naše vrednosti napadnute, ali i sve državne institucije koje su, kako je istakao, razorene.
06. 10. 2025. u 09:46

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VELjKOVA OBJAVA O RAZVODU: Najveći udarac za dete
VELjKO i Bogdana Ražnatović godinama su u skladnom braku u kom su dobili tri sina, a sada je on objavio snimak u kom se govori o razvodu.
05. 10. 2025. u 17:34
Komentari (0)