VUČIĆ OBJAVIO: U ponedeljak konsultacije o sastavu nove Vlade Srbije
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da u ponedeljak počinju konsultacije o sastavu nove Vlade Srbije.
Foto V. Danilov
- Čekam da mi predstavnici većine žele tu vladu ili nove izbore. Čim me ubede da imaju 126 glasova, ja ću im dati mandat - rekao je on.
Najavio je da neće biti prelazne vlade.
- Možda SPS-u obezbedi većinu sa nekim drugim, sa takvim stavom. Možda, a možda i ne bude. Biće to teško, ali svejedno. Znam da su građani Srbije zabrinuti, znam da mnogo brinu i da im je mnogo teško bilo da trpe teror sva četiri meseca. Pravi pravcati teror. O tome da ne znaju gde da krenu, kad da krenu, kuda da krenu. O tome da ne znaju mogu li dete da ostave u školu, hoće li im dete ići u školu ili neće. Hoće li moći da plate troškove za svog studenta, hoće li moći da plate stanarinu, da plate hranu, da plate sve druge troškove. Znam koliko je problema bilo kad su organizovali sve generalne štrajkove zaustavljajući Srbiju, da Srbija ne radi i znam koliko se ljudi i danas muče i koliko brinu za budućnost naše zemlje. Zato hoću, dragi građani, da vam kažem. Apsolutno sam odlučan da pokažemo strpljenje i trpeljivost, da čuvamo stabilnost i mir na našim ulicama, ali da istovremeno pokažemo i odlučnost da sačuvamo našu državu od onih koji bi da nam unište državu. Uvek ćemo da molimo za razgovor, da tražimo razgovor, da insistiramo na razgovoru - rekao je predsednik Srbije za RTS.
Preporučujemo
VUČIĆ RAZGOVARAO SA ORBANOM I NAJAVIO: Uskoro potpisujemo važne i velike stvari (FOTO)
26. 03. 2025. u 19:40
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (32)