VUČIĆ SA VADEFULOM: Razgovori o situaciji na Zapadnom Balkanu i jačanju odnosa sa Nemačkom
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa zamenikom šefa poslaničke grupe Unije CDU/CSU u Bundestagu za pitanja spoljne politike i odbrane Johanom Vadefulom.
Foto printskrin Instagram/buducnostsrbijeav
On je na svom Instagram nalogu napisao:
Odličan sastanak sa Johanom Vadefulom cducsubt sa kojim sam razmenio mišljenja o situaciji u regionu Zapadnog Balkana, izazovima sa kojima se suočavamo, kao i o aktuelnim političkim i bezbednosnim dešavanjima u Evropi i svetu. Posebnu pažnju posvetili smo brojnim potencijalima za otvaranje novog poglavlja u odnosima između Srbije i Nemačke, koji igraju važnu ulogu ne samo u sferi bilateralne saradnje, već i u kontekstu ukupnih odnosa u regionu i šire.
Istakao sam da je od najvećeg značaja intenziviranje diplomatskih napora i realno shvatanje promena koje se dešavaju na globalnom nivou. Posebno sam naglasio da Srbija pridaje veliki značaj jačanju odnosa sa Nemačkom, naročito u oblastima ekonomije, ulaganja, energetike i novih tehnologija i izrazio spremnost i posvećenost Srbije radu na zajedničkim projektima od kapitalnog značaja, ne samo za našu zemlju i Nemačku, već i za Evropu u celini.
IRAN "OSLEPEO" SAD I IZRAEL; Novi napadi na Teheran; Iranski "orešnik" pogodio komandu IDF; Tramp - Rat u Zalivu od 1-10? 15!
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 23:01
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (35)