OVO JE SUPRUGA PROFESORA ĐURE MACUTA Takođe vrhunski stručnjak i endokrinolog, radi sa studentima čitavu deceniju
SUPRUGA Đure Macuta, mandatara nove vlade, je Jelica Bjekić-Macut koja je, takođe, endokrinolog i doktor specijalista interne medicine.

Privatna arhiva
Supruga Đure Macuta je načelnica Odeljenja endokrinologije u Kliničko-bolničkom centru "Bežanijska kosa".
Dr Jelica Bjekić Macut, supruga Đure Macuta, je iskusni endokrinolog iz Beograda, sa višedecenijskim iskustvom u radu sa pacijentima.
Bavi se lečenjem hormonskih disbalansa kod žena, insulinske rezistencije i PCOS sindroma.
Svoju karijeru je posvetila radu u KBC Bežanijska kosa.
Supruga Đure Macuta, dr Jelica Bjekić Macut je predsednica je Republičke stručne komisije za prevenciju i lečenje šećerne bolesti.
RADI SA STUDENTIMA ČITAVU DECENIJU
Od 2015. godine radi sa studentima kao klinički asistent na predmetu Interna medicina na Medicinskom fakultetu u Beogradu.
Supruga Đure Macuta, dr Jelica Bjekić Macut je autor ili koautor više saopštenja na nacionalnim i međunarodnim naučnim skupovima, autor ili koautor u preko 40 originalnih naučnih radova objavljenih u međunarodnim časopisima sa recenzijom.
(alo.rs)
Preporučujemo

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (0)