HOĆEMO DA OKUPIMO LJUDE I POKAŽEMO PODRŠKU NAŠEM PREDSEDNIKU Mali: "Imaćemo štandove koji su vezani za podelu besplatnih vaučera"
PRVI potpredsednik Vlade i ministar finansija u tehničkom mandatu Siniša Mali govorio je zašto je za građane Srbije veoma važan skup u subotu u Beogradu
Foto: Printskrin Juronjuz
- Na platou ispred Narodne skupštine, imaćemo priliku ne samo da čujemo predsednika Aleksandra Vučića, ali imaćemo priliku i da govorimo o pokretu, o Pokretu za narod i državu, o nečemu što smatramo da je važno da što veći broj građana Srbije priđe tome kako bi pokazali da želimo normalnu Srbiju gde otvaramo fabrike, gde deca uče, gde studenti uče, gradimo auto puteve, gde podižemo plate, podižemo penzije, podižemo minimalne zarade. Sve ono što smo radili pre samo par meseci što pokazuje na kraju krajeva da je dobro s obzirom na to da smo jedna od tri najbrže rastuće ekonomije u Evropi - rekao je Mali.
Naglasio je da skup i pokret nemaju veze sa strankom.
- Taj skup i taj pokret je iznad stranački, dakle, ovo nije SNS skup, to je skup ljudi koji žele normalnu Srbiju. To je skup ljudi kojima je Srbija u srcu, skup ljudi koji žele Srbiju koja je samostalna, nezavisna, suverena, da mi sami donosimo svoje odluke. Da nam ekonomski razvoj, ekonomski napredak, bude suština.
Opisao je šta možemo da očekujemo na skupu.
- Imaćemo tamo i desetine i desetine raznih štandova, svaka lokalna samouprava u Srbiji će prikazati ono što ima. Imaćemo štandove Poštanske štedionice gde ćemo sa mladima razgovarati o kreditima za mlade.
Rekao je da već ima preko 400 potpisanih ugovora za stambene kredite za mlade i procenio da je program možda i najbolji koje je država napravila.
- Nikako i to da napomenem, dakle, ogroman uspeh smo napravili time što smo izašli sa jeftinim stambenim kreditima za mlade. Imamo preko 300-400 kredita već izdatih, potpisanih ugovora, prijava već ima 3000. Imamo 6 banaka koje učestvuju u tome. Pozivam mlade da učestvuju u programu, jer je to možda najbolji program koji smo ikada napravili.
Podelio je zašto je skup zapravo bitan.
- Imaćemo štandove koji su vezani za podelu besplatnih vaučera, idemo sa novim besplatnim turističkim vaučerima. Sve su to stvari veoma važne. Očekujemo veliki broj ljudi, očekujemo i naravno razne folklorne predstave, predstave za decu, za mlade. Imaćemo tri bine. Imaćemo centralnu binu na platou ispred Narodne skupštine, imaćemo jednu binu na trgu Nikole Pašića, imaćemo jednu binu i kod crkve Sv. Marka. Hoćemo da okupimo ljude, da im damo priliku da se, na kraju krajeva, i družimo uz lep vikend, a i da pokažemo podršku našem predsedniku, da pokažemo podršku onome što smatramo da je bar meni u srcu i što je najvažnije, a to je dalji napredak i dalji razvoj naše Srbije kao nezavisne i samostalne.
Dodao je da skup sušta suprotnost od onoga što opozicija priređuje.
-To je po meni potpuno suprotno od onoga što imate priliku da vidite poslednjih par meseci na ulici od primera tog terorizma, nasilja i svega ostalog što velika manjina vođena onima koji žele nasilnički da se vrate na vlast i sprovodi je u Srbiji.
Preporučujemo
BRNABIĆ: Na skupu 27.juna biće većinska,pristojna Srbija,koja je za mir i stabilnost
24. 06. 2026. u 20:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (38)