PROFESORKA OPISALA KAKO JE USPOSTAVLJENA BLOKADA FPN-a: "Bilo je ponižavajuće!" (VIDEO)
DRAGANA Mitrović, profesorka Fakulteta političkih nauka, govorila je prilikom gostovanja u magazinu "Oko" na RTS-u o blokadama na fakultetima i o tome kako je uspostavljena blokada na njenom fakultetu.
Foto: Printscreen/RTS
- Kod nas nije bila doneta nikakva odluka, samo je Fakultet bio zaključan i dobijali smo mejlove od studenata blokadera šta smemo i šta ne smemo da radimo. U prvo vreme nije bilo dozvoljeno ni da ulazimo na Fakultet, a onda su dozvolili nekim ljudima pa su ih pratili do kabineta i ispraćali sa Fakulteta. Ja nisam htela, za mene je to bilo krajnje ponižavajuće! Onda smo dobili mejl da se 'plenum' saglasio da se mogu držati odbrane master i doktorskih radova ali bez prisustva lica sa strane. Zamislite tu besmislicu: javne odbrane se mogu držati bez javnosti, a posebno je uvredljivo to što je nekakav plenum to odobrio! - navela je profesorka.
Pogledajte priloženi snimak:
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Milanović iznenadio sve: "Hrvatska nema neprijatelja - osim Srbije! EU se pretvara u ratni projekat"
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović poručio je da njegova zemlja nema neprijatelja osim Srbije, i upozorio da se Evropska unija sve više udaljava od mirovnog projekta i jača procese naoružavanja, uz ograničen uticaj manjih država.
24. 04. 2026. u 11:29
Komentari (12)