PRITISCI NA VUČIĆA ZBOG NAJAVLJENOG ODLASKA U MOSKVU NA DAN POBEDE SE NASTAVLJAJU
TOKOM današnjeg brifinga za medije u EK, poljska novinarka TVP World-a Angela Skujins je ponovo postavila pitanje, uz konstataciju da je predsednik Srbije juče ponovio da planira da ide u na vojnu paradu u Moskvu i da je spreman da snosi bilo kakvu vrstu “sankcije, kazne ili šta god Evropska komisija/ Evropski savet odluče”.

Foto: Instagram/buducnostsrbijeav
Ocenila je da je jasno da predsednik Vučić namerava da ide u Moskvu, uprkos upozorenjima EK. Upitala je šta će se desiti u tom slučaju, odnosno koji specifični instrumenti mogu da se upotrebe kao odgovor.
Kao što je juče predsednik Vučić rekao iz SAD - na svakom medija brifingu u Briselu, tema je - Aleksandar Vučić.
Ista novinarka je postavila dodatno pitanje (“follow up pitanje”) i interesovala se, ukoliko predsednik ode u Mosku, da li će ga EK kontaktirati i porazgovarati sa njim o tome šta će dalje da se dešava.
U odgovoru je ponovljeno da je stav poznat i da odnosi sa Rusijom ne mogu da budu “business as usual”, te da sada neće da spekulišu o mogućim posledicama.
Preporučujemo

MOĆNA PORUKA VUČIĆA: Narod je moja snaga, ni milijarde im nisu pomogle da me sruše
01. 05. 2025. u 21:49

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (26)