ŠEŠELJ O BOLNOJ ISTINI: Predsednik SRS otkrio zašto je Kijev danima izbegavao razmenu tela poginulih vojnika
PREDSEDNIK SRS dr Vojislav Šešelj izjavio je da je ukrajinska strana danima izbegavala razmenu tela poginulih vojnika i oficira.
Foto: N. Skenderija
Kaže da su Rusi neprekidno na tome insistirali.
- Mislim da je međunarodna javnost prevagnula i naterala ukrajinsku vlast da, ipak, ta tela preuzme. Iz broja tela koja su razmenjena mi vidimo kakav je odnos u broju žrtava rata na obe strane. Ukrajinci su sve svoje poginule vojnike smatrali nestalima što ih je lišavalo obaveze da daju određenu finansijsku pomoć njihovim porodicama - rekao je Šešelj za Informer TV.
Izvršena je delimična razmena mladih zarobljenika, podseća predsednik SRS.
- Sa ruske strane to su uglavnom vojnici koji su se zatekli u kasarnama u Kurskoj oblasti u vreme iznenadnog ukrajinskog napada. To su bili vojnici na odsluženju redovnog vojnog roka, a Ukrajina odavno mlade ljude mobiliše za službu u oružanim snagama i šalje ih na prvu liniju fronta - kazao je Šešelj.
Ističe da je dobro što dolazi do razmene, ali ukazuje na to da su ruski zarobljenici prošli kroz veoma teška iskušenja kao zarobljenici.
- Njih su mučili i maltretirali, a vidimo da su ukrajinski zarobljenici u solidnoj kondiciji. Njima su davali istu hranu kao ruskim vojnicima, pružali su im svu medicinsku pomoć, imali su sve higijenske uslove. Zarobljenički život iziskuje određene pogodnosti koje je civilizovani svet odavno dostigao i koje su obuvaćene međunarodnim ratnim pravom, ali sa ukrajinske strane se to ne poštuje. Prilično su stravična svedočenja zarobljenih ruskih vojnika - izjavio je lider radikala.
(alo.rs)
Preporučujemo
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (0)