BRNABIĆ O PUCNJAVI NA PROSTORIJE SNS: Do toga je dovela mržnja koju su posejali blokaderi uz ogromnu podršku dela medijske scene (FOTO)
PREDSEDNICA skupštine Srbije Ana Brnabić osvrnula se na jučeraši napad blokadera na prostorije SNS.

FOTO TANJUG/ RADE PRELIĆ
- Pucanje iz vatrenog oružja na članove SNS od strane blokadera je samo finalni čin svega onoga čemu smo svedočili u poslednjih sedam meseci. Do toga je dovela mržnja koju su posejali blokaderi uz ogromnu podršku dela medijske scene. Do toga je dovelo stalno opravdavanje i relativizacija napada na studente koji žele da uče i sve ostale koji se sa blokaderima ne slažu, pa čak i na dekane, direktore škola i profesore. Do toga je doveo nedostatak adekvatne reakcije nadležnih institucija na fašističko divljanje blokadera na ulicama Niša, Novog Sada, Bogatića, Beograda i ostalih gradova i opština u Srbiji. Do toga je dovela tišina, pa čak i odobravanje, maltretiranja, targetiranja i terora nad novinarima i medijskim kućama koje se blokaderima ne sviđaju. Sve je to dovelo do toga da je prihvatljivo, normalno i očekivano pucati iz vatrenog oružja na prostorije stranke koja se od početka jasno suprotstavila blokaderskom teroru. Blokadera su na ovaj čin inspirisali svi oni sa kojima se ponosno fotografisao i koji su mu svojim rečima metaforički gurali taj pištolj u ruke – od Nemanje Šarovića, do Draže Petrovića. Nas iz SNS ovo nije uplašilo. Borićemo se još jače i hrabrije. Borićemo se da Srbija nikada ne postane zemlja fašističke ideologije u kojoj je dozvoljeno da maltretirate, ponižavate, proganjate i ubijate ljude koji misle drugačije od vas. I nikada se nećemo predati. I da – uvek ćemo vam se suprotstaviti. - poručila je Brnabić-
Preporučujemo

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)