"OVO ĆE BITI VIDOVDAN POBEDE, BLOKADERI NEMAJU ŠANSU" Vučić o najavljenom protestu: Država ume sebe da sačuva i odbrani
U OBRAĆANjU građanima na TV Prva, predsednik Aleksandar Vučić je podsetio na izručenje Slobodana Miloševića, na Vidovdan, od strane današnjih blokadera.
Foto: Printskrin TV Prva
- To je najveća mrlja na obrazu blokadera i države Srbije u njenoj istoriji. Pokazali su da je Srbija banana država. Ovaj Vidovdan biće Vidovdan pobede. Nemaju nikakvu šansu. Nije to pitanje koliko će besni da dođu. Ne postoji više nikakva šansa. Oni vole da tuku traktore, kad je 500 na 1 ili 1000 na 1. Neće se oni zaletati na Pionirski park, već na zgrade... - kazao je on.
Najavio je velike promene u pravosudnom sistemu.
- Neću odustati od toga da se traže odgovornost za profesore koji su uništili naše univerzitete. Biće incidenata, praviće nasilje i osećaćemo se svi loše zbog toga i uradiće ništa. Ponestaje im para, a država se osokolila, država je porasla, stabilizovala se i država ume sebe da sačuva i odbrani, ume da čuva i narod i država će to da pokaže, a daćemo sve od sebe da to ne moramo da pokažemo - rekao je Vučić.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)