ANS: Dosta je! Zaustavite linč i javno targetiranje novinara i javnih ličnosti!
ASOCIJACIJA novinara Srbije (ANS) najoštrije osuđuje brutalne, organizovane i sve češće napade na novinare, koji su posledica medijske hajke, lažnih optužbi i otvorenog targetiranja.

Asocijacija novinara Srbije
- Danas su novinar i snimatelj TV Informera ponovo postali mete nasilja:
- U Beogradu je novinarka Informera Anja Vesović brutalno napadnuta od strane blokadera koji su se nad njom fizički i verbalno iživljavali dok je profesionalno izveštavala sa terena.
- U Kosjeriću, novinarima su grebani automobili, uništavana imovina i upućivane direktne pretnje – sve sa ciljem da se zastraše i onemoguće u radu.Ovo nije incident – ovo je sistemski linč novinara u Srbiji.
Novinari Kurira i Informera već danima svakodnevno trpe uvrede, pretnje i napade dok izveštavaju. Umesto zaštite, postaju mete pojedinih medija, organizacija i političkih krugova koji ih svesno javno targetiraju.
DOSTA JE BILO!
Asocijacija novinara Srbije zahteva hitnu reakciju svih nadležnih državnih organa. Oni koji podstiču ovakvo ponašanje moraju biti identifikovani, procesuirani i kažnjeni u skladu sa zakonom.
Takođe, posebno ističemo slučaj javne ličnosti Marije Mikić, koja je prethodnih dana bila meta brutalne kampanje laži – lažno optužena da je "probijala blokadu", čime je svesno nacrtana meta na njenom čelu i izložena opasnom linču. To nije novinarstvo – to je medijsko zlostavljanje.
Pozivamo sve odgovorne – medije, institucije, udruženja i pojedince – da se nedvosmisleno ograde od napada na novinare i da jasno i javno osude nasilje. Ćutanje je saučesništvo.
Još jednom podsećamo: niko – bio on novinar, javna ličnost ili običan građanin – ne sme biti izložen lažnim optužbama, targetiranju i medijskom nasilju.
ANS neće ćutati. Branićemo pravo svakog novinara da radi slobodno, dostojanstveno i bezbedno - navode u ANS.

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)