MALI I OVE NEDELJE NA GRADILIŠTU EKSPA: Radovi teku planiranom dinamikom
PRVI potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali održao je danas sastanak sa izvođačima radova na gradilištu u Surčinu, gde će biti održana izložba Ekspo 2027. i izjavio da se radovi odvijaju u skladu sa zacrtanim rokovima.
Foto: Printskrin Instagram
- Sastanak sa izvođačima radova na gradilištu u Surčinu, gde će biti održan EXPO 2027. Razgovarali smo o dinamici izvođenja radova, i konstatovali da se odvijaju u skladu sa zacrtanim rokovima. Sva odstupanja i izazove, što je normalna i očekivana pojava kada se sprovodi ovako veliki projekat, rešavamo efikasno i bez odlaganja.
Na najvećem gradilištu u ovom delu Evrope, u sklopu priprema za EXPO, trenutno se, između ostalih, izvode radovi na halama u kojima će biti održana EXPO izložba, zatim radovi na linijskoj infrastrukturi, poput radova na izgradnji kanalizacione mreže, mašinskih instalacija – toplovod i hladovod, elektroenergetskim instalacijama, crpnim stanicama. Takođe, izvode se radovi na izgradnji 1.500 stanova, raspoređenih u 28 sedmospratnica, a u kojima će tokom trajanja izložbe biti smešten njeni zvanični učesnici.
Za manje od dve godine Srbija će biti domaćin najvećeg događaja u svetu te godine. Ugostićemo više od 120 zemalja učesnica, predstavnike najvećih svetskih kompanija, milione turista iz svih krajeva sveta.
Predstavićemo našu zemlju u najboljem mogućem svetu i biti centar znanja, inovacija, muzike i igre - napisao je Mali.
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)