VUČIĆ NA GS UN U NJUJORKU: Beograd može da bude mesto dijaloga za sve sukobe širom sveta, UN nisu relikvija iz prošlosti
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić obraća se na Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija u Njujorku.
Foto: Youtube/Printscreen
UN nisu relikvija iz prošlosti, već kompas za budućnost. Kazao je da male zemlje često moraju da zadrže dah i da čekaju šta će velike zemlje da urade, a to ne bi trebalo da bude slučaj.
Vreme je da pokažemo da možemo da budemo inicijatori i garant saradnje, naveo je on.
- Naše angažovanje sa našim partnerima ne postavlja puku saglasnost - naveo je Vučić. Kazao je da je reciprocitet važan, kao i teritorijalni integritet i suverenitet.
Povelja UN ostaje jedini okvir koji nas može držati, naveo je. Ponudio je da Beograd bude mesto dijaloga u svim sukobima širom sveta, te garantovao bezbednost potencijalnim učesnicima.
- Srbija veruje u pragmatičnu saradnju, pronalaženje zajedničkih imenitelja - izjavio je Vučić.
Preporučujemo
"Naši argumenti su briga o ljudima, Srbija pobeđuje" Vučić se iz Francuske obratio naciji
25. 04. 2026. u 11:40 >> 12:15
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)