ISTINA O ATENTATU NA ŠEŠELJA: Lider radikala preživeo zahvaljujući pratiocu
PREDSEDNIK SRS dr Vojislav Šešelj preživeo je atentat 1992. godine u Podgorici.
Foto: Printskin B92/Shutterstock/Novosti ilustracija
- Neki musliman Adem Šabotić je bacio ofanzivnu ručnu bombu. To je bila sreća jer ofanzivna bomba ima kuglice, a defanzivna ima šrapnele. Jedan moj pratilac je bio dovoljno priseban i kad je bomba pala na asfalt, on je šutnuo pod automobil - rekao je dr Šešelj za Informer TV.
Tada su ranjena 62 lica, ali niko nije bio životno ugrožen. Šešelja je jedna kuglica pogodila u nogu. U Beogradu, lidera radikala je operisao kardiohirurg prof. dr Miljko Ristić.
- On me je lično operisao i sve vreme operacije se čudio zašto ja gledam kako mi vade kuglicu iz noge. Kazao je da mnogi povraćaju i mnogi se onesveste - kazao je predsednik SRS.
Preporučujemo
ŠEŠELj IMAO NA STOLU AK-47, BIO SPREMAN DA PUCA NA BANDU: Lider radikala otkrio gde je bio 5. oktobra
05. 10. 2025. u 16:13 >> 16:12
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (0)