"GRAĐANI SRBIJE NEMAJU RAZLOGA DA BRINU" Vučić: Obezbedićemo punu snabdevenost
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će danas u Subotici razgovarati sa mađarskim premijerom Viktorom Orbanom o američkim sankcijama Naftnoj industriji Srbije i kako da se obezbedi potpuna energetska sigurnost za građane naše zemlje.
Foto: Tanjug
- Mi smo očekivali odluku. Kako saznajemo OFAK bi doneo pozitivnu odluku o davanju licence, međutim čeka se odluka Stejt departmenta. Nje još nema. To nas dovodi u izuzetno tešku poziciju. Nismo joj se nadali. Pripremljeni smo i građani ne moraju da brinu. Država preduzima sve mere, jedna od tih je upravo saradnja i sa našim mađarskim prijateljima. Dozvolili smo pristup našim lukama, dolazak njihovih barži,brodova, kompanija...Naravno, reč je o naftnim derivatima koje ćemo da uvozimo, do trenutka potpunog obnavljanja rada Rafinerije. Mi u subotu ili nedelju izlazimo iz tihog hoda, tada verovatno mora da se zatvara Rafinerija. Do sada nismo dobili signal iz SAD. Ako se to desi, biće nam potrebno 15-16 dana da bi se obnovila proizvodnja. Ali šta da radimo... Postavlja se pitanje, to je moje pitanje, a u čemu je problem? Dobili ste obećanje srpske države, imate u pisanoj formi, i usmeno sam to rekao. Rekli smo da ćemo poštovati teške odluke protiv jedne kompanije, da će sve biti obavljeno u skladu sa onim što ste tražili, samo nam dajte vreme da vlasniku ponudimo fer odnos, fer mogućnost da proda svoj kapital. Imate naše garantije. Otom potom, da sačekamo još. Građani Srbije nemaju razloga da brinu, obezbedićemo punu snabdevenost našeg stanovništva, kompanija i institucija - kazao je predsednik.
Preporučujemo
TRI KLjUČNE RAZLIKE: Paralela između tragedija u Švajcarskoj i Srbiji
05. 01. 2026. u 08:39
EKSTREMNE HLADNOĆE U EVROPI I SAD: Do minus 40 stepeni, stotine otkazanih letova
04. 01. 2026. u 23:45
TRAMP NACRTAO NOVE METE, PRETI OD AMERIKE DO EVROPE! Šok u Karakasu, potpuni zaokret Madurove potpredsednice
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 09:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)