30 GODINA SAM U PENZIJI, A POVEĆANJE SAM DOBIO TEK KAD JE DOŠAO VUČIĆ: Penzioneri prezadovoljni rastom penzija (VIDEO)

OD danas su penzije u Srbiji uvećane za 12,2 odsto čime se ispunjava još jedno obećanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića dato najstarijim sugrađanima.

30 ГОДИНА САМ У ПЕНЗИЈИ, А ПОВЕЋАЊЕ САМ ДОБИО ТЕК КАД ЈЕ ДОШАО ВУЧИЋ: Пензионери презадовољни растом пензија (ВИДЕО)

Foto: Novosti

Da su zadovoljni povećanjem koje su dobili svedoče penzioneri u izjavi za "Novosti":

- Pre nije bilo uopšte povećanja. Ja sam 30 godina u penziji i do Vučića uopšte povećanja nije bilo. Prvi put sam dobio povećanje kada je Vučić došao - svedoči jedan od penzionera. 

I drugi penzioneri koje smo anketirali su zadovoljni penzijama:

Predsednik je ranije tokom dana čestitao penzionerima na povećanje i poželeo im nova povećanja naredne godine. 

- Želim da čestitam penzionerima, od danas su penzije uvećane za 12,2 odsto. Tu prvu uvećanu penziju primiće pre Badnjeg dana. Želim im dobro zdravlje, dug život i sledeće godine ćemo takođe gledati da se ponovo raduju - izjavio je Vučić.

POdsetimo direktor PIO fonda Relja Ognjenović saopštio je da su sada prosečne penzije 56.860 dinara.

- Sada smo došli do prosečne penzije 56.860 dinara, što nas dovodi do prosečne penzije od 485 evra. Ono što je još važno da znate je, da smo na zahtev predsednika Aleksandra Vučića, a u saradnji sa Bankom Poštanska štedionica i Poštom Srbije, sve pripremili da vaše uvećane penzije isplatimo do Badnjeg dana kako bi u krugu porodice, a sa svojim uvećanim penzijama, proveli praznike. Pored današnjeg povećanja od 12,2 odsto, borićemo se da prosečna penzija do 2027. godine bude 650 evra. Brinemo o vama i brinućemo u narednom periodu. Ove godine smo podelili 94.000 paketa, sledeće godine će ih biti preko 100.000. Gledaćemo da svake godine pošaljemo preko 22.000 penzionera u banje. Videćemo da iznađemo nove mogućnosti da povećamo društveni standard i da povećamo načine na koje ćemo najugroženijim penzionerima pomoći. Bićemo uz vas, jer ste vi gradili ovaj Fond i vi zaslužili da već danas živite bolje. Živela Srbija – poručio je Ognjenović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

ZNAO JE VELIKI MARADONA: Još 2018. godine je najavio - Mundijal u Americi će biti podeljen u četiri četvrtine, ubaciće reklame! (VIDEO)