"OVO JE DIREKTAN UDAR NA USTAVNO ZAGARANTOVANU SLOBODU" Selaković o sramnoj presudi Andrijani Nešić

MINISTAR kulture Nikola Selaković osudio je sramnu presudu upućenu urednici "Novosti" Andrijani Nešić.

ОВО ЈЕ ДИРЕКТАН УДАР НА УСТАВНО ЗАГАРАНТОВАНУ СЛОБОДУ Селаковић о срамној пресуди Андријани Нешић

Foto: Ministarstvo Kulture/Novosti

- Na primeru urednice „Večernjih novosti“ Andrijane Nešić, kojoj je uz novčanu kaznu od 450.000 dinara izrečena i zabrana da se godinu dana bavi svojim poslom, nedvosmisleno se vidi paradoks i totalitarističko delovanje dela pravosudnog sistema u službi blokadera - počeo je Selaković, pa dodao:

- Sramotan odnos pravosuđa i drastični dvostruki aršini prema medijima koji ne podržavaju pokušaje obojene revolucije i rušenje državnog poretka, već imaju nezavisnu i objektivnu uređivačku politiku, prešli su sve civilizacijske granice u slučaju urednice „Večernjih novosti“.

Nikola Selaković besan zbog linča urednice "Novisti", napada na profesiju i egzistenciju.

- Dok propagandna mašinerija Junajted medija uživa apsolutnu slobodu da širi laži i podstiče društvene sukobe, časnim i vrednim novinarima se zabranjuje rad po gebelsovskoj metodologiji - rekao je on, pa dodao:

- Linč, napad na profesiju i egzistenciju zbog teksta koji se nije svideo nekom političkom ili medijskom centru moći, predstavlja direktan udar na ustavom zagarantovane slobode — slobodu misli, izražavanja i štampe. O tim slobodama nam, licemerno, svakodnevno drže lekcije upravo oni koji ih najgrublje krše.

Selaković se nada pravdi u slučaju Andrijane Nešić.

- Nadam se da će medijska udruženja, novinarske organizacije i relevantne institucije konačno ustati u zaštitu koleginice Andrijane Nešić — jer ako ona danas ostane sama, sutra će na red doći svako ko odluči da govori istinu, a ne ono što diktiraju tajkuni, strani centri moći i domaći politički pijuni - napomenuo je Nikola, pa pružio podršku Andrijani:

- Puna podrška Andrijani Nešić i svim novinarima koji misle svojom glavom i ne pristaju da ruše sopstvenu državu, naveo je ministar Selaković. 

Podsetimo, sudija blokaderka Tatjana Bezmarević Janjić iz Prvog osnovnog suda u Beogradu, postupajući po privatnoj krivičnoj tužbi advokata Zdenka Tomanovića, donela je juče skandaloznu presudu kojom oglašava krivom urednicu našeg portala Andrijanu Nešić i zabranjuje joj obavljanje delatnosti na godinu dana. Nešićevoj je izrečena i novčana kazna od 450.000 dinara, uz pripadajuće sudske troškove.

BONUS VIDEO:

VERUJEMO SAMO VUČIĆU I MALOM: Penzioneri o lažima blokadera da neće biti povećanja penzije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

IMALA ČAK 115: Kako je Anica Milenković smršala 52 kilograma za šest meseci - Zbog stresa oko sina sam se gojila