GAŠIĆ ODGOVORIO PONOŠU: "Onaj ko ruši državu svesno bira put izdaje"
MINISTAR odbrane Bratislav Gašić izjavio je da su poslednji javni istupi narodnog poslanika Zdravka Ponoša otvoreno prizivanje društvene nestabilnosti i nasilnog rušenja ustavnog poretka Republike Srbije.
Foto Vojska Srbije
On je naglasio da takvo ponašanje nije ni novo ni iznenađujuće.
– To ponašanje nije ni novo ni iznenađujuće. Isti taj Ponoš je, dok je obavljao dužnost načelnika Generalštaba, pokušavao da sopstvenu vojsku svede na nivo jedne čete i sistematski je radio na njenom slabljenju i urušavanju, i to sa pozicije čoveka koji je bio na njenom čelu, zbog čega je u krajnjoj liniji i bio smenjen. Zato se od njega ni danas ne mogu očekivati ni odgovorni stavovi, ni ozbiljnost, ni bilo kakvo državničko ponašanje – poručio je ministar.
Prema njegovim rečima, građani Srbije jasno prepoznaju razliku između odgovorne politike i opasnih avantura koje se zasnivaju na nadi da će se lični politički neuspeh nadoknaditi haosom i nestabilnošću u državi.
– Svako ko računa da će se do vlasti domoći preko nasilja, urušavanja države i slabljenja Srbije, svesno staje protiv sopstvene zemlje. Za takvo delovanje postoji samo jedan naziv — izdajnik – zaključio je Gašić.
Preporučujemo
ŽIVOT PREDSEDNIKA JE UGROŽEN, ON IPAK ŽELI DA IDE: Ana Brnabić o putovanju Vučića u Crnu Goru
03. 06. 2026. u 22:50 >> 23:09
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)