Vučić na provokacije N1: Ovde kada se pojave, tada pokazuju najviše nervoze, jer vide dela
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas novinarima N1 da vidi da su izuzetno srećni zbog svega što su videli na vidikovcu, i odgovorio je na pitanje o čišćenju terena pred izgradnju Beograda na vodi.
Foto: Novosti
Gotovo da ste me citirali vi sa N1. Malo sam drugačije rekao - rekao sam da su me pitali, lično bih se angažovao na tome, lično bih seo u bager, buldožer i lično bih to uradio u podne. Ponosan sam na hrabrost ljudi koji su radili i gradili, uprkos mnogimo koji niste to hteli da dozvolite. Mnogi od vas su želeli da ostanu ovde zmijarnici i močvare. Biću ponosan celog života na ovo što smo radili. Jednog dana će se neki pametni ljudi setiti kako da nagrade hrabre ljude koji su se borili protiv kukavica. Takvih je bilo još krajem 19. veka, bili su protiv sijalica, svakog napretka.
- Takvih ima uvek više nego dovoljno. I dalje ja prihvatam svu krivicu na sebe, zato što je to trebalo sam da izvedem. Spreman da odgovaram. Dela govore više od svake reči. Nikada nisam relativizovao suspendovanje pravne države, već sam vama koji biste tužili, sudili, odvodili u zatvor ljude bez ikakvog sudskog postupka, uvek sam se trudio da se takvima suprotstavim i da kažem da pravna država treba da dela.
- Niti ste vi niti ja tužilac i sudija. Ja imam pravo da vam kažem da su me pitali, sam bih seo i sam bih uradio najteži deo posla, spreman da snosim svaku vrstu krivice. Toliko sam ponosan na ovo što smo uradili. Ja verujem u snove, u rad i posvećenost. Zato učim i svog malog sina, da postavlja lestvicu visoko. Kada sanjaš velike, imaš milion prepreka. Na kraju sve slava pripada onima koji su u ringu. Nisam odustajao od toga ni posle meseci i meseci demonstracija.
- Sve smo izdržali i uspeli da izguramo i uspeli smo da napravimo da Beograd bude prava metropola i najlepši grad Jugoistočne Evrope. Džangrizavi smo svi, nikada nismo zadovoljni i to je ono što nas vuče napred. Ponosan sam na to. Radio sam sve da zaštitim i pravni poredak, ali pre svega da zaštitim nešto što donosi mnogo posla, mnogo uspeha. Desetine hiljada ljudi danas radi ovde, to je za mene cilj najvažniji. Ako hoćete nekog ko će ceo dan da gleda u nebo i nije kriv nizašta, imaćete priliku. Ja nemam problem sa tim - naveo je Vučić.
Preporučujemo
BOŽIĆ EU DEMOKRATAMA: Srbija nije ničija kolonija, niti će ikada biti
25. 06. 2026. u 21:34
UZELAC: Umesto pitanja i argumenata blokaderi samo prete i presuđuju
25. 06. 2026. u 20:20
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)