ZBOG HAPŠENJA U GRAČANICI: Protest radnika Doma zdravlja (VIDEO)

RADNICI Doma zdravlja u Gračanici okupili su se jutros ispred te ustanove u jednočasovnom protestu zbog hapšenja direktora zdravstvenih i obrazovnih institucija. Oni su mirnim protestom izrazili nezadovoljstvo zbog jučerašnjih hapšenja, nakon čega su se vratili na svoja radna mesta.

ЗБОГ ХАПШЕЊА У ГРАЧАНИЦИ: Протест радника Дома здравља (ВИДЕО)

Foto: Skrinšot Jutjub/

Ministar unutrašnjih poslova tzv. Kosova, Dželjalj Svečlja, izjavio je sinoć da je u Gračanici uhapšeno sedam osoba koji su, prema njegovim rečima, "pretnjama, pritiskom i ucenom pokušali da utiču na slobodnu volju birača".

Osnovno tužilaštvo u Prištini saopštilo je pre toga da je Kosovska policija u Gračanici privela pet osoba srpske nacionalnosti zbog sumnje da su počinili krivično delo "kršenje slobodnog opredeljenja birača", nakon tvrdnji ministra za zajednice i povratak u tehničkom mandatu, Nenada Rašića.

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju, Petar Petković, poručio je da je privođenje direktora zdravstvenih i prosvetnih institucija Republike Srbije s prostora centralnog Kosova, po nalogu Aljbina Kurtija, pokušaj da Priština izvrši nedopustiv pritisak i zastrašivanje srpskih birača na ovim prostorima, da bi, kako je rekao, Kurti "progurao svog miljenika Nenada Rašića na predstojećim izborima".

- Rašić je sad pokazao koliki je sluga Prištine i Aljbina Kurtija, da ima obraz kao đon i njegova sramota ostaće upisana u analima beščašća, a za svoja nedela odgovaraće u skladu sa zakonom zajedno sa svima koji su mu u tome pomogli. Srpski narod će na izborima 7. juna odgovoriti još većom slogom i jedinstvom i još snažnijom srpskom pobedom, jer je srpski narod kroz istoriju pokazao da je najjači kad je najpotrebnije - naveo je Petković.

Hapšenje je osudila Srpska lista, a član Predsedništva Srpske liste, Igor Simić, istakao je da ova akcija ima za cilj zastrašivanje Srba, te da je Rašić, targetirajući časne Srbe i Srpkinje, "uvukao Kurtijevu policiju" u sprske obrazovne i zdravstvene ustanove.

Simić je, na konferenciji za novinare, rekao da je hapšenje sprovedeno uz direktno učešće "miljenika režima Aljbina Kurtija, Nenada Rašića", koji je na sednici vlade u Prištini targetirao Srbe, navodeći da hapšenje nema nikakve veze sa izborima, već predstavlja pokušaj napada na srpski obrazovni i zdravstveni sektor.

Reagovao je i potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova, Ivica Dačić, koji je poručio da će sve osobe, koje su svojim činjenjem doprinele privođenju petoro Srba, direktora zdravstvenih i prosvetnih institucija Srbije sa centralnog dela Kosova, biti gonjene i sankcionisane u skladu sa zakonima Srbije.

(Kosovo onlajn)

BONUS VIDEO: Kolona Srba iz Kosovskog Pomoravlja stiže na obeležavanje 27 godina NATO agresije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

BOMBA U NBA LIGI! Kakav trejd