"JEDINO ŠTO MOGU DA PONUDE TO JE MRŽNJA" Vučić o planu blokadera: NJihov jedini program je dehumanizacija i pokušaj bežanja od rezultata

PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić prokomentarisao je šta je plan i program blokadera.

ЈЕДИНО ШТО МОГУ ДА ПОНУДЕ ТО ЈЕ МРЖЊА Вучић о плану блокадера: Њихов једини програм је дехуманизација и покушај бежања од резултата

Foto: Printskrin

Na pitanje novinara šta je plan i program blokadera i konstatacije profesora Miodraga Jovanovića da je plan i program blokadera bio ispisan na transparentima tokom prethodnioh godinu dana, a na protestima Vučić kaže:

- One marhističke? Koje? Sramota me da o tom čoveku govorim, suviše znam o njemu i sramota me da govorim o nekim ličnim stvarima. Sramota je da, da on znajući kakav je, da želi da se pojavljuje u javnosti. Sramota me je i šta sam pročitao na tim transparentima. Toliko me je sramota da reči nemam. To su bile poruke, suštinske za razaranje Srbije. Ne samo one preteće i uvredljive, već i one koje su imale i neki politički i ekonomski sadržaj su bile toliko glupe i besmislene, nelogične i nekoinzistentne da jednostavno nemam reči. Suviše sam ja ozbiljan i odgovoran čovek da bi to meni mogli da prodaju. To mogu da prodaju nekom drugom. Mogu da prodaju onome ko ima manje iskustva, manje znanja i odgovornosti.  Ja sam se toga nagledao od 2000. do 2012. Tih velikih priča, te vike, dreke, "držite lopova", svega drugog, na kraju su sve pokrali, na kraju su nam sve ljude otpustili, sve nam fabrike uništili, sve investitore oterali daleko od zemlje. Nemojte da zaboravite da za vreme njihovih genija, od samo od 2008. do 2012., naš dinar je sa 75 dinara za 1 evro pao na 117 dinara za 1 evro. Kada smo došli na vlast, 14 godina, 117 dinara, 117 dinara. Samo neka ljudi to vide - rekao je i dodao: 

-  Samo da vidite kako, kakva je razlika u ozbiljnosti, posvećenosti, odgovornosti, fiskalnoj stabilnosti, monetarnoj stabilnosti i svakoj drugoj. Kada sam postao predsednik vlade, stopa javnog duga je bila 79%. Svakoga jutra sam imao Lazara Krstića između pola 7 i 15 do 7 u mojoj kancelariji, koji je plakao i kukao i govorio: "Jede nam supstancu, moramo da preduzmemo teške mere. " Tada sam preduzeo najteže mere. Smanjio deo penzija, smanjio deo plata kao predsednik vlade, to jest sve plate u javnom sektoru. Tri godine je to držao. Možete misliti kakvo je to mučenje za nekoga ko treba da učini nešto za narod, a morate ovo da uradite da biste državnu kasu ozdravili. E onda smo državnu kasu postavili na čvrstim temeljima da ne može kao kasicu prasicu svaki vetar da je oduva, nego stoji čvrsto i počeli da stavljamo novac u tu kasu.

Tada su počeli da dolaze investitori, da se otvaraju fabrike i da se zapošljavaju ljudi. 

- Danas zapošljavamo 550. 000 više ljudi nego što je bilo, iako imamo mnogo manje ljudi zbog 40. 000 koji u prirodno, zbog prirodnog priraštaja niskog, gubimo svake godine. Dakle, mi 550. 000 čak formalno zaposlenih više imamo nego 2012. godine. Izvinite, to su ogromne razlike. Oni ne nude ništa jer nemaju šta da ponude. U svakoj oblasti su rezultati mnogo bolji. Jedino što mogu da ponude to je mržnja, to je: "Ti nisi čovek, ti si monstrum," počevši od one laži o zvučnom topu: "Pucao si u narod," kako su govorili. Dakle, jer ako pucaš u narod, ko će onda tebe da podrži? Kada im to nije bilo dovoljno lagali su da sam ubijao decu u majčinom naručju u Sarajevu. Kada to nije bilo dovoljno lagali su da sam ubijao decu po Valjevu. Kada ni to nije bilo dovoljno lagali su da nisam Srbin po rođenju. Kada sve to sagledate, onda razumete da je njihov jedini program dehumanizacija i pokušaj bežanja od rezultata i stvarnih programa i planova. Ja još jednom koristim ovu priliku, pošto moram da idem, koristim ovu priliku da pozovem sve građane 27. u Beograd, sve građane Srbije, da dođu da čuju plan i program, da čuju ideje, da vide šta je to poštovanje, ljubav, zajedništvo, ujedinjenost, a ne mržnja, psovke i nasilje. Hvala - završio je predsednik.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (20)

NAJBOLJA UTAKMICA NA MUNDIJALU DO SADA! Urugvaj i Zelenortska Ostrva priredili spektakl za pamćenje!